خودروهای AWD با بهترین سوخت مصرفی

۱۳۹۶/۰۴/۱۲      ۱۳۹۸۵

همانطور که اکثر راننده هاخودرو های AWD (تمام چرخ محرک) را کشف کرده اند.داشتن این توانایی در کشور های شمالی و کوهستانی جزء ویژگی هایی شده است که حتما باید وجود داشته باشد.

این حالت AWD (تمام چرخ محرک ) بودن تنها به خودرو های شاسی بلند محدود نمیشود و در اکثر خودرو های لوکس نیز مشاهده میشود.

ضعف قدرت چرخ ها همیشه به خاطر مصرف سوخت پایین بوده است اما در این میان برخی خودروهایی تولید شده اند که با وجود اینکه 4 چرخ فعال هستند ولی مصرفشان حتی از برخی خودروهایی که دو چرخ فعال هستند، کمتر است.و این خودرو ها برچسب EPA دارند.

در سال 2017 6  خودرو تولید شد که این ویژگی را داشتند که به اختصار آنها را بررسی میکنیم.

1) Lexus RX 450h

این خودرو یکی از پرفروش ترین خودروهای لوکس دنیاست.که از یک پیشرانه 6 سیلندر-هیبریدی 3.5 لیتری که توان تولید 259 اسب بخار و 335 نیوتون متر گشتاور که به یک گیربکس cvt متصل شده است. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو را میتوان 7.9 لیتر در 100 کیلومتر تخمین زد.

2)Lexus NX 300h

این خودرو مجهز به پیشرانه هیبریدی میباشد.یک موتور 2.5  لیتری تنفس طبیعی با 4 سیلندر و یک موتور الکتریکی برای چرخ های جلو و عقب .مصرف سوخت ترکیبی این خودرو7.1 لیتر در 100 کیلومتر میباشد.

 

3)سوبارو ایمپرزا سدان

این خودرو 4 سیلندر با و توان 148 اسب بخار و گشتاور 196 نیوتن متر، یکی از خودرو های  AWD (تمام چرخ محرک ) کم مصرف می باشد.

4) تویوتا Rav4 هیبریدی

این خودرو از همان پیشرانه کمری هیبریدی 2.5 لیتری 4 سیلندر همراه با یک موتور الکتریکی استفاده میکند. ترکیب خروجی این سیستم به 200 اسب بخار میرسد که با استفاده از یک گیربکس cvt  به چرخ های جلو انتقال داده میشود همچنین تخمین مصرف سوخت ترکیبی این خودرو 5.8 لیتر میباشد.

5)نیسان روگو

این خودرو دارای پیشرانه 2.5 لیتری ،تنفس طبیعی که توان تولید 170 اسب بخار را دارد و مجهز به یک گیربکس cvt  است.مصرف سوخت ترکیبی آن 9 لیتر در 100 کیلومتر است.

 

6) BMW 328 i

این خودرو دارای یک موتور 2 لیتری توربو شارژ که توان تولید 245 اسب بخاردارد، مجهز است که از یک گیربکس 8 سرعته خودکار بهره میبرد و مصرف سوخت ترکیبی آن 6.3 است.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر