نسخه ی جدید بنتلی کانتیننتال GT : سبکتر٫ سریعتر٫ قدرتمندتر

۱۳۹۶/۰۴/۱۷      ۱۱۷۴۴

به تازگی بنتلی اطلاعات جدیدی از نسخه ی پیش تولیدی کانتیننتال GT ۲۰۱۸ منتشر کرده است.
محصول جدید بنتلی که قرار است در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی شود طراحی جدیدی خواهد داشت که متفاوت با نسل فعلی خواهد بود.
طبق توضیح کار اند درایور کارهای توسعه‌ای این خودرو از ۴ سال پیش آغاز شده و در آن زمان بنتلی باید تصمیم می‌گرفت تا چه پلتفرمی را جایگزین ساختار قدیمی فولکس‌واگن فیتون کند. این کمپانی تصمیم گرفت تا مشابه ساختار MSB پورشه عمل کند. این معماری از آلومینیوم بیشتر استفاده میکند و توزیع وزن بهتری دارد.این کار باعث شده وزن خودرو ۱۳۶ تا ۱۸۱ کیلوگرم کاهش یابد.
همچنین طبق گزارش بنتلی پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶ لیتری توئین توربوی کانتیننتال GT ۲۰۱۸ در حدود ۱۸ درصد کم‌مصرف‌تر از نسل قبلی خود است و قدرت و گشتاور آن بیش از ۵۹۲ اسب بخار و ۷۱۷ نیوتن-متر میباشد.
این شرکت بریتینیایی ادعا دارد محصول جدید با پیشرانه یاد شده قادر خواهد بود در کمتر از ۴ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن نیز بالاتر از ۳۲۱ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
علی الظاهر این پیشرانه به یک گیربکس ۸ سرعته دوکلاچه جدید متصل است و نیرو را به هر چهار چرخ می‌رساند. این سیستم هم‌اکنون تغییر کرده و تمامی قدرت را به چرخ‌های عقب می‌فرستد ولی در صورت تشخیص صورت گرفتن یک لغزش قدرت بسته به شرایط به تمامی چرخ‌ها منتقل می‌شود.
کابین رانندگان همچنین اصلاح شده و در ارتفاع پایین‌تری قرار خواهد گرفت و نشان‌دهنده‌های دیجیتال خواهند داشت. دیگر تغیرات کابین عبارتند از نگه‌دارنده گوشی جدید در کنسول مرکزی و سیستم اطلاعات سرگرمی ارتقا یافته.
نکته ی قابل توجه این است که کانتیننتال GT جدید توجه چندانی به تکنولوژی‌های خودران پیشرفته نخواهد داشت. مدیر مهندسی این خودرو می‌گوید: “ما رقابتی خواهیم بود اما توجهی به پیشرو بودن در این تکنولوژی نداریم. خواسته ی ما این است که راننده همیشه در کنترل باشد بنابراین فرمان اتوماتیک برای ما جذابیت چندانی ندارد.“

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
s.tabrizi
۱۳۹۶/۰۴/۱۷, ۱۹:۳۲

من عاشق اين ماشينم بنتلي تو بهتريني