نسل جدید مرسدس E کلاس کابریولت ۲۰۱۷

۱۳۹۶/۰۴/۱۷      ۱۱۴۲۹

مردمان بریتانیا نسبت به فرانسوی‌ها، ایتالیایی‌ها و اسپانیایی‌ها گرایش بیشتری به سمت خودروهای کانورتیبل دارند اما ژرمنها در این زمینه حرف اول را میزنند.
مرسدس تمایل بیشتری به خودروهای کانورتیبل داشته و بیشتر از بقیه برندها محصولات روباز تولید می‌کند.
نسل جدید E کلاس کابریولت جدیدترین عضو خانواده خودروهای کانورتیبل مرسدس است که بین کلاس های C و S قرار می‌گیرد و میتوان E کلاس را ترکیبی از اشرافیت و ارزش در برابر مبلغ پرداختی دانست.
کی از ویژگی های این خودرو که جلب توجه میکند رشد ابعاد آن است که طول۴.۸۳ متری آن ۱۲۳ میلی‌متر بیشتر از نسل قبلی است و همچنین۷۴ میلی‌متر پهن‌تر و ۳۰ میلی‌متر بلندقدتر میباشد.

این افزایش ابعاد باعث راحتی بیشتر ۴ سرنشین بالغ آن است. صندلی‌های عقب دارای قابلیت تاشو هستند و در صورت بسته بودن سقف می‌توان از صندوق خودرو که ۳۸۵ لیتر است هم استفاده کرد. با این اوصاف نسل جدید E کلاس کابریولت جز معدود خودروهای کلاس E است که می‌توان به عنوان یک خودروی خانوادگی از آن استفاده کرد.
از مهمترین ویژگیهای این کلاس خوش استایل بودن آن است. از جلو نمای با ابهت و کاپوت طویل ظاهری گیرا و شیک ایجاد کرده و از عقب نیز شباهت‌های زیادی به S کلاس کابریولت دارد.اما ممکن است بادگیر سفارشی ایرکپ است که روی شیشه جلو قرار گرفته در این نمای زیبا اختلال ایجاد کند که البته می‌توان آن را به‌صورت الکتریکی جمع کرد.
به علت کیفیت و جزئیات استثنایی کابین که به آن ظاهری ویژه بخشیده مالکان خودرو تمایل دارند سقف را باز کنند تا مردم داخل خودرو را ببینند.


سقف فابریک E کلاس مانند S کلاس از نوع چندلایه آکوستیک بوده و در عرض ۲۰ ثانیه و تا سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت باز و بسته می‌شود. با سقف بسته اوضاع داخلی خوبی است و با سقف باز تا سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعت به راحتی میتوان با سرنشینان صحبت کرد اما سیستم ایرکپ که باعث ایجاد سروصدای باد می‌شود کمی ناامیدکننده است.

طبق پیش‌بینی مرسدس مدل E۲۲۰d موجود در تست فروش بالایی خواهدداشت.این مدل با پیشرانه ۲ لیتری جدید با قدرت ۱۹۱ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ نیوتون متر همانند مدل‌های سدان و کوپه است. پیشرانه این خودرو با کارایی فوق العاده کاملاً نرم و ریلکس بوده اما چندان سریع بودن نیست ولی احساس خوبی از حرکت در بزرگراه به راننده می‌دهد.

پیشرانه دیزلی سرعت آرامش‌بخش بهتری میدهد چون E کلاس کابریولت خودروی ماجراجویی در راه‌های پرپیچ‌وخم نیست. از هرچند هندلینگ خودرو همانند مدل کوپه، احساس سبکی ویژه ندارد اما از اعتماد و پایداری کافی‌ای برخوردار است.

با نگهداری خودرو در حالت راحت میتوان از نرمی و سواری متین آن لذت بیشتری برد بنابراین باید از استفاده از رینگ‌های ۲۰ اینچی که می‌توانند باعث ناراحتی خودرو در برخی شرایط شونداجتناب کرد. این رینگ‌ها میتوانند لرزش‌ها را به فریم خودرو انتقال دهند ولی استفاده از مدل‌ رینگ‌های کوچک‌تر چنین مشکلاتی را نخواهداشت.

قیمت پایه ی E۲۲۰d کابریولت ۴۴۶۷۵ پوند است اما اگر خودرو به تجهیزات سفارشی مجهز باشد بهای آن را به مرز۵۵ هزار پوند هم خواهد رسید؛ که هیچ خودروی رقیبی در این قیمت به در بازار موجود نیست. نسل جدید E کلاس کابریولت را میتوان در جایگاهی بین کابریوهای ۴ نفره کوچک‌تر و مدل‌های گران‌تر چون ب ام و سری۶ کانورتیبل دانست.

در نسل جدید مرسدس E کلاس کابریولت جذاب‌ترین خصوصیات موجود در بازار خودروهای روباز با یکدیگر ترکیب شده است. این خودرو با به همراه داشتن بخش اعظمی از داشته‌های S کلاس و نیز ویژه‌تر بودن از C کلاس درعین‌حال بهایی بین این دو مدل را دارد. مدل E۲۲۰d با وجود هزینه‌های مالکیت پایین عملکرد خوبی دارد و اگرچه از نظر سواری بهترین گزینه نیست اما آرامش پیشرانه به خوبی با کاراکتر این خودرو همخوانی دارد.
مشخصات مرسدس E۲۲۰d کابریولت AMG Line

قیمت: ۴۴۶۷۵ پوند

پیشرانه: ۴ سیلندر ۲ لیتری توربودیزل

قدرت/گشتاور: ۱۹۲ اسب بخار/۴۰۰ نیوتون متر

گیربکس: ۹ سرعته اتوماتیک، دیفرانسیل عقب

شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت:۷.۷ ثانیه

حداکثر سرعت: ۲۲۰ کیلومتر در ساعت

مصرف سوخت: ۴.۹لیتر در هر صد کیلومتر

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر