بازگشت فولکس واگن به ایران

۱۳۹۶/۰۴/۱۴      ۲۴۴۹

فولکس واگن پس از ۱۷ سال دوری از بازار خودروی ایران، با ارسال دو محصول جدید تیگوان و پاسات طی ماه آتی به‌صورت رسمی به ایران بازخواهد گشت.

فولکس‌واگن اعلام کرد که با ارسال اولین محموله از محصولات خود در ماه آینده، پس از ۱۷ سال  مجددا به بازار ایران ورود خواهد کرد. این امر به کاهش وابستگی این خودروساز برتر آلمانی به بازارهای بی‌ثبات جهانی مانند چین و برزیل کمک خواهد بود.

همچنین اعلام کرد:

امروز مدیران شرکت ما و شرکت ماموت خودرو به‌عنوان نماینده اصلی ما در ایران توافق کردند تا از ماه آینده، ارسال خودروهای تیگوان و پاسات به ایران را توسط ۸ واسطه و خرده‌فروش فولکس‌واگن در منطقه آغاز کنند. بازار هدف ما در ایران بیشتر شهر تهران و حومه آن خواهد بود.

خبرها حاکی از آن است که در مرحله اول این مدل‌ تیگوان به ترتیب با قیمت‌ 210 میلیون تومان به بازار عرضه خواهند شد.

فولکس واگن به‌عنوان بزرگ‌ترین خودروساز اروپا به دنبال دستیابی به بازارهای جدید و مستعدی این‌سوی آب‌ها است تا بتواند با فروش هرچه بیشتر محصولات خود در سرتاسر جهان، غرامت پرداخت‌شده به دلیلرسوایی آلایندگی خودروهای خود را جبران کند. این در حالی است که سیاست‌های کلان این شرکت در حال تغییر به سمت ساخت خودروهای الکتریکی و ایجاد شرکت‌های خدماتی حمل و نقل است.

 

خبرها حاکی از آن است که در مرحله اول مدل‌های پاسات با قیمت‌های 220 میلیون تومان به بازار عرضه خواهند شد.

فروش محصولات فولکس‌واگن در چین که طی ۳۰ سال گذشته همواره به‌عنوان مهم‌ترین بازار برای این خودروساز آلمانی مطرح بوده است، در بازه زمانی ۵ ماه نخست سال میلادی با کاهش ۳.۳ درصدی همراه بوده و در مجموع فولکس‌واگن ۱.۵۱ میلیون خودرو در این مدت در چین به فروش رسانده است. بازار مهم دیگر برای این غول خودروسازی برزیل است که در مدت مشابه با فروش ۱۱۶,۶۰۰ دستگاه خودرو، ۱.۹ درصد کاهش فروش تجربه کرده است.

فولکس‌واگن برای ورود به ایران رقابتی سخت با رقبای فرانسوی خود یعنی گروه خودروسازی سیتروئن و گروه رنو خواهد داشت؛ چراکه این خودروسازان فرانسوی در بازه زمانی کوتاهی پس از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۵۵ و برطرف شدن تحریم‌های بین‌المللی وارد بازار ایران شده‌اند و هم‌اکنون سابقه و حوزه فعالیت به‌مراتب بیشتری در این بازار مستعد دارند.

گروه خودروسازی فولکس‌واگن که در دهه ۵۰ میلادی خودروی خاطره‌انگیز فولکس بیتل یا همان قورباغه‌ای را در ایران به فروش می‌رساند و در آخرین حضور خود در دهه ۹۰ میلادی خودروی محبوب گل را به ایران صادر می‌کرد، در سال ۲۰۰۰ از بازار ایران خداحافظی کرد و حالا پس از ۱۷ سال مجددا با هدف دستیابی به سهم قابل توجهی از بازار داخلی کشور، به ایران بازخواهد گشت.

بنا به گزارش‌های رسمی از ایران، بازار خودروی این کشور طی سال‌های آینده با رشد قابل توجهی همراه خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود طی سال‌های آتی سالانه ۳ میلیون خودرو در این بازار به فروش رسد. ما نیز با هدف کسب سهم حداکثری از این بازار مهم خاورمیانه به این کشور ورود می‌کنیم.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر