تفاوتها و شباهتهای نسل هفتم و هشتم رولزرویس فانتوم

۱۳۹۶/۰۵/۱۰      ۱۳۳۶

سل هفتم رولزرویس فانتوم با وجود گذر نزدیک به ۱۳ سال از عمرش حرف های زیادی برای گفتن دارد که هنوز هم آن را در رأس خودروهای فوق لوکس نگه میدارد.پس برای برند رولزرویس تدارک جانشینی برای این نسل کار دشواری بود.
این مشکل با همکاری بینظیر رولزرویس و ب ام و,خودروساز قطب صنعتی اروپا, حل شد.در اواخر عمر ۲۲ ساله ی نسل ششم رولزرویس این خودرو واقعا قدیمی محسوب میشد و اصول طراحی آن به اواسط قرن بیستم میلادی مربوط میشد که سرانجام در سال ۱۹۹۱ بدون آنکه رولزرویس هیچ جانشینی برای آن تدارک دیده باشد تولید آن به پایان رسید.ب‌ام‌و پیشنهاد خرید رولزرویس از فولکس‌واگن را در سال ۱۹۹۸ مطرح کرد. در آن حال مدیران رولزرویس که برای آن احوال ناخوشی را حس می‌کردند و ایدهٔ رولزرویس-بنتلی گروه فولکس‌واگن را هم بیفایده میدانستند، برای رفتن به ایالت باواریا بسیار مشتاق بودند تا بلکه برند پرآوازهٔ باواریایی این اشراف‌زادهٔ بریتانیایی را دوباره روی کار آورد. طبق این قرارداد که بین ب‌ام‌و و گروه فولکس‌واگن عقد شده بود از تاریخ ۱ ژانویهٔ ۲۰۰۳، تنها مالک رولزرویس ب‌ام‌و بود و این شروع دوران پرفروغ‌ حیات این دوک بریتانیایی بود.سرانجام در سال ۲۰۰۳ پس از ۱۲ سال تأخیر نسل هفتم برند رولزرویس معرفی شد. اصول طراحی نسل هفتم، خصوصیات فنی، مواد به‌کاربرده شده و سطح ویژگی‌های لاکچری و اشرافی ارائه‌شده در این خودرو،حاکی از سرپرستی پرثمر رولزرویس توسط ب‌ام‌و بود. نسل هفتم رولزرویس فانتوم، به‌طور خاصی در بین مشتریان خاصش محبوب شد و به قدری این خودرو لاکچری و اشرافی بود، که حتی در سال ۲۰۱۶ که سیزدهمین و آخرین سال عمرش بود هم در رأس سدان­های فوق لوکس دنیا بود.

با دقت در نسل هشتم رولزرویس فانتوم ، کاملاً متوجه می‌شوید که ادامه ی نسل همین خاندان بزرگ است. اصول کلی طراحی در این نسل، از همان اصول طراحی نسل هفتم که کاملاً دگرگون‌شده از نسلهای پیشین است پیروی می‌کند. هرچند این خودرو نسبت به پدرش مدرن‌تر شده، اما همچنان اصالت۹۲ ساله‌اش را به خوبی حفظ کرده است. در قسمت جلوی نسل جدید، میتوان زوایای بدنه را که چقدر زیباتر تراش‌خورده‌اند و خطوط شکست را که به مدرن‌تر شدن طراحی کمک کرده‌اند را دید. سپر جلو هم نسبت به قبل بزرگ‌تر شده به طوریکه تا پایین خودرو و نزدیکی زمین کشیده شده و در این مدل جلوپنجرهٔ خاص رولزرویس هم بزرگ‌تر از قبل شده است. به راستی قسمت جلو که فرم جعبه‌ای شکل خود را حفظ کرده مدرن‌تر و زیباتر شده و تمامی خطوط بدنه در خلق یک اثر هنریسهیم بوده اند. برخلاف نسل قبل چراغ‌های جلو عمیق‌تر شده و با نواری از چراغ‌های LED پوشانده شده اند.
بر خلاف نسل قبلی که در نمای جانبی آن، با حرکت از جلو کمی ناموزونی در طراحی دیده می‌شد در این نسل با پف کردن ابعاد بدنه و بزرگ‌تر شدن گلگیرها این مشکل تا حد زیادی برطرف شده و ظاهری بسیار زیباتر از گذشته پدید آورده است. فانتوم جدید از کنار نرم‌تر و مدرن‌تر است؛ قرار دادن دستگیره‌ها در پایین خط شانه و همچنین رینگ‌های زیباتر و توجه به جزئیات دیگر در طراحی این نسل همگی باعث این مدرنی و زیبایی بیشتر شده اند.
تفاوت اصلی بین پدر و فرزند هنگام باز کردن درب نسل هشتم مشخص می‌شود.کابین بسیار زیبا و هنری طراحی شده است و استادانه‌ترین، گران‌ترین، مجلل‌ترین، باکیفیت‌ترین و زیباترین مواد و طراحی‌ها را برای این نسل تدارک دیده اند. درهمه جای این کابین یک اثر هنری خلق‌شده است.مثلا طراحی چیزی که به عنوان ساعت در کابین استفاده میشود واقعا زیباست یا ناوبری٫مدیا و سیستم تهویه بسیار مدرن تر از نسل قبل است و ثروتمندان از هر سنی-چه جوان و چه مسن- را جذب میکند.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
۱۳۹۶/۰۵/۱۱, ۰۱:۲۰

ماهههههه عاشقشممممم