رانندگی خودکار در مرسدس

۱۳۹۶/۰۵/۱۴      ۱۱۹۹۶

جدیداً بخشی از برنامه های کمپانی مرسدس بنز برای تکنولوژی رانندگی خودکار تشریح شده است.

طی مصاحبه ای که Ola Källenius با Motor Authority داشت٫گفت که مرسدس S کلاس ۲۰۱۸ دارای رانندگی خودکار سطح ۲ است اما با حذف بازدارنده‌ها، در بسیاری از شرایط سطح ۳ هم میتواند وارد رانندگی خودکار شود.

طبق گفته ی این مدیر ارشد مرسدس قبلاً هم در حال توسعه رانندگی خودکار سطح ۳ واقعی بوده اما این سطح از رانندگی خودکار به محیط های خاصی نیاز دارند و محیط قانون‌گذاری برای این خودروها هنوز مناسب نیست بنابراین آن‌ها به منظور تعیین الزامات در حال همکاری با مقامات کشوری هستند.

Källenius میگوید که برای سطوح بالاتر تکنولوژی خودران به حسگرهای بیشتر و سیستم فرمان و ترکز اضافی نیاز است که این تکنولوژی آینده ترکیبی از دوربین‌ها، لیدارها و رادارها است که به جای چشم و گوش انسان قرار است کار کننر که مسلماً پیاده سازی این موارد بسیار وقتگیر خواهد بود.

سیستم‌های سطح ۴ و ۵ هم مورد توجه مدیر مرسدس بنز قرار گرفته و قرار است چنین تکنولوژی‌ای برای بازار تاکسی توسعه داده شود اما این سیستم‌ها بسیار گران هستند و در زمان تولید معادل هزینه‌ی هزاران دلار خواهند بود اما طبق گفته ی Källenius این هزینه باعث عقب کشیدن مرسدس بنز از سناریو تاکسی ربات نمیشود.


مدیر کمپانی اعتقاد دارد در آینده که این سیستم‌ها عمومی‌تر شوند کمپانی میتواند به مقیاس اقتصادی برسد و آنقدر هزینه تکنولوژی رانندگی کاملاً خودکار کم میشود که این تکنولوژی در مدل‌های مخصوص خریداران عمومی نیز ارائه شود.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر