بررسی تخصصی سدان جدید آئودی RS۳

۱۳۹۶/۰۵/۱۴      ۱۱۷۹۲

آئودی همزمان با معرفی RS۳ اسپورت بک جدید٫ مشخصات و بهای آن را هم معرفی کرده است.قیمت آغازین این خودرو ۴۵۲۵۰ دلار است که از بهای نسخه هاچبک اسپورت بک ۵ درب هزار پوند بیشتر است.در ماه سپتامبر اولین نسخه‌های این خودرو به مشتریان تحویل داده میشود.

پیشرانه ی این خودرو همان پیشرانه TT RS است که ۵ سیلندری بوده و قدرت ۳۹۵ اسب بخاری دارد که این قدرت ۳۳ اسب بخار ازRS۳ اسپورت بک که نسخه قبلی است بیشتر بوده و حتی از سرسخت ترین رقیب خود یعنی مرسدس-ای ام جی CLA ۴۵ که قدرت۳۵۵ اسب بخاری دارد هم بیشتر است.

شتاب صفر تا صد این سدان ۴.۱ ثانیه است و ماکزیمم سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت گذاشته شده که باز هم قابل افزایش است.


این مدل از نظر بدنه چهار درب شبیه مدل S۳ سدان است ولی تفاوتهای جزئی آن عبارتند از استفاده از سپر جلوی مدل اسپورت بلک، قوس چرخ‌های پف کرده و خروجی‌های اگزوز بزرگ به همراه دیفیوزر در عقب.

ویژگی های داخل کابین RS۳ سدان جدید عبارتند از:تریم چرم، غربیلک فرمان پوشیده از آلکانترا ، طیف وسیعی از تکنولوژی‌های ارتباطی نظیر اپل کارپلی و اندروید اتو ، کاکپیت مجازی دیجیتال با صفحه‌نمایش. همچنین دستیار حرکت در ترافیک اشاره کرد که می‌تواند کنترل فرمان را در سرعت‌های کم ترافیک به دست بگیرد از جمله تجهیزات ایمنی خودرو محسوب میشود.

همچنین این خودرو به پیشرانه ۵ سیلندر ۲.۵ لیتری توربو مجهز بوده که به همان گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه متصل است و قدرت بیشتری تولید میکند. هرچند RS۳ اسپورت بک اندکی افزایش وزن داشته است، اما پرفورمنس عالی و کاربرد خانواده دوست خود را حفظ کرده است.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
۱۳۹۶/۰۷/۲۲, ۰۶:۲۷

ار اس ٣ هاچ بك رويايي من❤️