تویوتا آوالون در آینده ای نه چندان دور

۱۳۹۶/۰۵/۱۶      ۲۲۳۸۷

هر چند این سدان در بین بقیه سدانهای بزرگ بهترین گزینه نیست٫شرکت تویوتا در پی بهبودبخشی به آن است. این خودرو در بازار وظیفه ی سنگین کشاندن جوانها برای خرید سدان ها را در دورانی که کراس اوورها محبوبیت خاصی دارند بر عهده دارد.

در طراحی نسلهای جدید تویوتا میخواهد با طراحی خودروهای تهاجمی تر تصور موجود مبنی بر خسته کننده بودن محصولاتش را از بین ببرد.به همین خاطر نسل جدید آوالون طراحی مهاجمانه ای خواهد داشت که شبیه نسل جدید کمری است. این سدان بزرگ از نمای جلو دارای جلوپنجره ای کوچک که بین چراغ ها قرار داردو ورودی‌های هوای بسیار بزرگ درون سپر میباشد که این ویژگی ها باعث می‌شود جلوپنجرهٔ آوالون جدید به‌طورکلی بزرگ‌تر از نسل قبل باشد. این خودرو از نمای جانبی دارای ترکیبی از پروفیل فست بک و طراحی معمول خودروهای دیفرانسیل جلو است که در این نما طرح برجسته ای پایین درها و خطی که از گلگیر جلو آغاز شده و از درون دستگیرهٔ درِ جلو رد می‌شود به چشم میخورد. رد نمای عقب نیز سر اگزوزهای چهارتایی و یک اسپویلر ظریف وچود دارد و چراغ های افقی آن را شبیه محصولات لکسوس کرده است.
در ساخت نسل جدید این محصول از پلتفرم جدید تویوتا به نام معماری انعطاف‌پذیر جهانی (به‌طور مخفف TNGA) استفاده شده است. این خودرو که معلوم نیست به طور گسترده به بازار جهانی عرضه شود اما همراده خریدارانی در آمریکای شمالی خواهد داشت و آنها شاهد فضای داخلی بیشتری در بدنه ای سبکتر خواهند بود که خیلی هم از نسل کنونی بزرگتر نیست. ویژگی هایی که در نسل جدید کمری وجود داشت از جمله فناوری‌های پیشرفتهٔ کمک‌راننده، متریال کابین بهتر و راحتی بیشتر در آوالون هم وجود خواهند داشت ولی علاوه بر آنها در آوالون در عقب از تعلیق چند اتصالی استفاده شده که رانندگی را دلپذیرتر میکند.
آلوالون دارای جدیدترین پیشرانه های ۴ سیلندر تویوتا است که از نوع ۲.۵ لیتری بنزینی با قدرت ۲۰۶ اسب بخار و گشتاور ۲۵۲ نیوتن متر است.یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک این نیرو را به چرخ‌های جلو انتقال میدهد.پیشرانهٔ V۶ کنونی هم بدون اینکه کنار گذاشته شود قدرت بیشتر و مصرف سوخت کمتری خواهد داشت.یک نسخهٔ هیبریدی هم از آوالون برای ارائهٔ ترکیبی از قدرت و بهره‌وری ارائه خواهد شد که همان موتور بنزینی۲.۵ لیتری به همراه یک موتور الکتریکی را مورد استفاده قرار خواهد داد.

از آنجایی که اکثر خریداران به سمت کراس‌اوورها رفته‌اند؛سدانهای بزرگ دیگر فروش چندانی نخواهند داشت و رقبای تویوتا آوالون مثل کیا کادنزا، شورلت ایمپالا، کرایسلر۳۰۰، دوج چارجر و فورد تاروس صرفا سعی در حفظ بقای خود دارند و ممکن است در آیندهٔ نزدیک چین تنها بازار فروش آنها باشد.به هر حال تویوتا نسل جدید آوالون را در در اواخر امسال یا در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۸ رونمایی خواهد کرد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر