از سال ۲۰۱۹ تمام مزراتی ها الکتریکی خواهند شد

۱۳۹۶/۰۵/۱۲      ۳۰۷۲

از آنجایی که تصمیم الکتریکی شدن توسط کمپانی مادر یعنی فیات کرایسلر گرفته شده است انتظار تأخیر برای اجرایی شدن آن نمیرود. طبق گفته ی مدیرعامل شرکت سرجیو مارکیونه در خلال کنفرانسی که با سرمایه‌گذاران برگزار میشد بیشتر از نصف محصولات شرکت تا سال ۲۰۲۲ به نوعی الکتریکی خواهند شد.

این استراتژی به صورت مستقیم روی پرفورمنس برند مزراتی تأثیر خواهد گذاشت و تمامی محصولات این شرکت از سال ۲۰۱۹ به جای احتراق داخلی با قوای محرکه عرضه خواهند شد که در بین این محصولات هم مدل‌های هیبریدی دیده خواهند شد و هم مدل‌های کاملاً الکتریکی به چشم خواهد خورد.

هم اکنون کمپانی در حال توسعه ی دو مدل جدید است که با ارائه ی آنها کمپانی به اهدافش نردیکتر خواهد شد.فیات کرایسلر با وجود حرکت به‌سوی الکتریکی سازی برنامه‌ای برای ساخت باتری‌های خود اعلام نکرده است.

پیش‌قراول مدل‌های الکتریکی مزراتی میتوانند کانسپت برجسته آلفیری ۲۰۱۴ باشند. در سال ۲۰۲۰ این خودرو وارد بازار خواهد شد و در آن زمان به فرم یک کوپه دو نفره با پلتفرمی کاملاً جدید خواهد بود. احتمالاً تا آن موقع شاسی‌بلند لوانته قوای محرکه اش پلاگین هیبریدی کرایسلر پاسیفیکا باشد.

یمی از مدیران این کمپانی که تا سالهای ۲۰۱۹ بازنشست میشود درباره ی الکتریکی شدن خودروها گفته : تولید برخی مدل‌های الکتریکی بدون توجه به محصولات بنزینی غیر ممکن است. چیزی که مهم است سرنوشت کنونی خودروهای دیزلی خصوصاً در اروپا است.


این کمپانی برای آینده برنامه های دیگری هم دارد که از جمله ی آن میتوان به احتمال تولید نسل بعدی مزراتی گرن توریسمو در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد. علاوه بر آن قصد تولید یک شاسی‌بلند کوچک‌تر که در جایگاهی پایین‌تر از لوانته قرار گیرد و نسخه ۸ سیلندر لوانته در نهایت به عنوان پرچم‌دار آن عمل کند را هم دارد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر