کراس‌اوور ساخت فراری تا سال ۲۰۲۲

۱۳۹۶/۰۵/۱۲      ۲۳۹۸

در برابر تب همه‌گیر کراس‌اوورسازی دنیای خودروسازی فراری هم نتوانست دوام بیاورد و به هرحال کراس‌اوور فراری در چند سال آینده وارد بازار خواهد شد. گزارش‌ها حاکی از آن است که، این خودرو با کد داخلی F۱۶Xهم اکنون در حال توسعه است، انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۱معرفی شود.طبق گزارش جدید بلومبرگ کمپانی فراری انتظار دارد، این محصول جدید، یکی از آن را به سود بیش از دو برابری برساند.

سرجیو مارکیونه، مدیرعامل فراری، برای این شرکت طرح تجاری جدید پنج‌ساله‌ای رادر نظر دارد که از طریق آن قصد دارد فروش سالانهٔ شرکت ‌را به بیش از ۱۰ هزار دستگاه برساند. این طرح در سال ۲۰۱۸ به‌طور کامل معرفی خواهد شد و بیشتر شامل محصولات هیبریدی به دلیل تطابق با قوانین سخت‌گیرانهٔ زیست‌محیطی میباشد. فراری با ارائه ی مدل‌های هیبریدی خود برای هر خودروی جدیدی که از سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه می‌کند امیدوار است بتواند خریداران خود را افزایش دهد.

در مورد کراس‌اوور فراری باید گفت پلت‌فرم این خودرو پلت‌فرمی مشترک با جایگزین مدل GTC۴ Lusso خواهد بود که منتظریم برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ رونمایی شود. F۱۶X یا همان کراس اوور فراری از یک پیشرانهٔ V۸ با نیروی کمکی هیبریدی کمک خواهد گرفت که علاوه بر آن دارای سامانهٔ چهارچرخ محرک هم خواهد بود. حدودا ۳۰۰ هزار یورو را به عنوان بهای این کراس‌اوور در نظر گرفته اند وکمپانی فراری امید فروش دو هزارتایی دستگاه را در چین دارد.

این گزارشها که از ساخت کراس اوور فراری خبر میدهد با نظر مدیر عامل این شرکت که در سال ۲۰۱۶گفته بود” برای ساخت کراس اوور اول باید به من شلیک کنید” در تناقض است اما در دنیای امروز خودرو بازار کراس‌اوورها بسیار محبوب و پرفروش شده و اکثر شرکت ها برای ساخت کراس اوورها وسوسه می‌شوند به طوریکه کمپانی هایی مانند جگوار، مازراتی، بنتلی و آلفارومئو کراس‌اووری را برای اولین بار به لیست محصولات خود افزودند. شرکتهای رولزرویس و لامبورگینی نیز هم اکنون در حال ساخت کراس‌اوورهایی با نام‌های کولیان و اوروس هستند. با این تفاسیر تولید یک کراس‌اوور توسط فراری اصلا باعث تعجب نمیشود.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر