معرفی بی ام و i۵ د رنمایشگاه خودرویی فرانکفورت

۱۳۹۶/۰۶/۲۰      ۱۲۸۸۰

طبق آخرین گزارشات منتشر شده کمپانی بی ام و قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۵ میلادی، ۲۵ خودروی الکتریکی و یا مبتنی بر سیستم‌های الکتریکی را راه اندازی کند که از این تعداد، حدود ۱۲ دستگاه از آن کاملا الکتریکی خواهند بود. 

هم اکنون قبل از شروع نمایشگته خودرویی فرانکفورت که از نمایشگاه ها و رویداد های مهم صنعت خودرو به حساب می آید ،  این خودروساز آلمانی پیش نمایشی از محصول جدید خود یعنی i۵ منتشر کرده است که جزو ۲۵ خودروی برنامه ریزی شده تا سال ۲۰۲۵ میلادی خواهد بود و قرار است که به طور رسمی در نمایشگاه فرانکفورت آلمان رونمایی و در معرض دید عموم قرار گیرد.

هنوز اطلاعات دقیقی از این محصول الکتریکی منتشر نشده است ولی  هارلد کروگر، رئیس هیت مدیره کمپانی خودروسازی BMW اعلام کرده است که این خودرو به صورت چهار درب ساخته خواهد شد و درست همانند نام گذاری خود، چیزی مابین i۳ و i۸ قرار می‌گیرد که قیمت مناسب و ابعاد بزرگ برای مشتریانش دارد.

به غیر از تصاویر ارائه شده در این خبر هنوز تصاویر دیگری از i۵ ارائه نشده است ، اما باتوجه به همین تصویر پیش نمایش می‌توان شاهد یک بدنه کشیده و کاپوت زاویه دار بود که قطعا یک طراحی آیرودینامیکی دریافت خواهد کرد و می‌توان به زیبایی ظاهری این خودرو امیدوار بود که پیش از این کمپانی خودروسازی BMW با طراحی و ساخت i۳ و i۸ این موضوع را اثبات کرده است.

همانطور که می دانیم بخش الکتریکی یک موضوع اصلی برای BMW در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت خواهد بود، زیرا علاوه بر محصولات الکتریکی و یا پلاگین هیبریدی جدید، این خودروساز آلمانی قصد دارد یک نسخه الکتریکی از محصولات "مینی" هم در این نمایشگاه به نمایش بگذارد تا سال ۲۰۱۹ آماده عرضه به مشتریان خواهد شد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر