معرفی کوچکترین کراس اوور ولوو xc۴۰

۱۳۹۶/۰۶/۳۱      ۱۴۴۵

ولوو از کوچکترین کراس اوور خود رونمایی کرد.
این مدل برخی خصوصیات مدل های xc۶۰ و xc۹۰ را هم دارد.از ویژگی‌های طراحی XC۴۰ می‌توان به دی‌لایت‌های آشنای موسوم به چکش تور، جلوپنجرهٔ تکامل‌یافته، رینگ‌های بزرگ و ۱۷ ترکیب رنگ مختلف برای بدنه و سقف اشاره کرد.
در کابین این کراس‌اوور نورسیدهٔ سوئدی نیز ترکیبی از طراحی جدید و آشنا دیده می‌شود. در اینجا یک صفحه‌نمایش ۱۲.۳ اینچی TFT برای صفحه آمپر در نظر گرفته شده که از XC۶۰ و XC۹۰ به عاریه گرفته شده است. علاوه بر این، یک نمایشگر ۹ اینچی هم برای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی در میانهٔ داشبورد قرار گرفته است. ولوو ادعا می‌کند که XC۴۰ رویکرد کاملاً جدیدی را در مورد فضاهای قرار دادن اشیاء در داخل ارائه می‌کند که شامل فضاهایی در زیر صندلی‌ها، روی درها، کیسهٔ کوچکی در داشبورد و حتی یک سطل زبالهٔ قابل‌حمل در تونل کنسول مرکزی می‌شود.
علاوه بر این، در کنسول وسط مکان خاصی هم برای قرار دادن گوشی تلفن همراه هوشمند تعبیه شده که مجهز به شارژر القایی است درحالی‌که از طریق اندروید اتو و کارپلی امکان اتصال گوشی به سیستم اطلاعاتی-سرگرمی خودرو نیز فراهم شده است. از سوی دیگر، ولوو این کراس‌اوور جدید خود را به طیف گسترده‌ای از سیستم‌های ایمنی و کمک‌رانندهٔ پیشرفته مجهز کرده است که از مدل‌های بزرگ‌تر XC۶۰ و XC۹۰ گرفته شده‌اند اما در XC۴۰ برای رانندگی شهری تنظیم شده‌اند. یکی از این سیستم‌ها، Pro Pilot Assist نام دارد که در اصل سیستم رانندگی نیمه‌خودکار ولوو است.
این سیستم که تا سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت کار می‌کند، به‌صورت خودکار کنترل فرمان، شتاب گیری و ترمز گیری را در اختیار می‌گیرد. ازجملهٔ دیگر سیستم‌های ایمنی XC۴۰ نیز می‌توان به سیستم ایمنی شهری، حفظت جاده‌ای، هشدار ترافیک با ترمز خودکار، ترمز اضطراری با قابلیت تشخیص خودروها، دوچرخه‌سواران و عابران پیاده، دوربین دید ۳۶۰ درجه و… اشاره کرد. این تجهیزات موجب شده‌اند که ولوو XC۴۰ به یکی از ایمن‌ترین و مجهزترین کراس‌اوورهای پریمیوم کوچک بازار تبدیل شود.
اما درحالی‌که پوستهٔ XC۴۰ مشابه دیگر ساخته‌ای ولوو به نظر می‌رسد، در زیر پوست آن پلت‌فرم جدید این شرکت بنام CMA قرار گرفته است. این پلت‌فرم با همکاری ولوو و شرکت مادر آن یعنی جیلی توسعه پیدا کرده و از تمامی خودروهای سری ۴۰ ولوو و همچنین تعدادی از مدل‌های تمام الکتریکی آیندهٔ آن پشتیبانی خواهد کرد. فعلاً برای XC۴۰ سه پیشرانهٔ مختلف ارائه شده است دو نمونهٔ آن‌ها بنزینی هستند. موتور بنزینی اول T۴ نام دارد و به‌صورت دیفرانسیل جلو با قیمت پایهٔ ۳۳,۲۰۰ دلار در ایالات‌متحده عرضه می‌شود.
XC۴۰ فعلاً در دو تیپ Momentum و R-Design معرفی شده است .
هرچند XC۴۰ تازه رونمایی شده است اما سازندهٔ سوئدی پیش‌ازاین پذیرش سفارش خرید آن‌را آغاز کرده است.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر