رنو داستر ۲۰۱۸ در نمایشگاه فراکفورت

۱۳۹۶/۰۶/۲۳      ۱۲۳۱۸

چند روزی می شود که پیش نمایشی از نسل جدید رنو داستر در فضای مجازی منتشر شده است و حالا نسل دوم آن به طور رسمی در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت رونمایی شده است و برای اولین بار به نمایش عموم در آمده است. در این نسل طراحی بیرونی و درونی خودرو تغییرات زیادی به خود دیده است و آماده است تا موفقیت های نسل پیش را ادامه دهد.

آقای  «Jean-Christophe Kugler» که مدیر اجرایی داچیا می باشد در مورد این نسل گفته است :

نسل جدید داستر با تکیه بر نقاط قوت خود ، خریداران بیشتری را برای داچیا به ارمغان می آورد و این در حالی است که هنوز هم به طور شگفت انگیزی ارزان قیمت است.

همان طور که در تصاویر مشاهده می شود نسل جدید رنو داستر تغییرات بسیاری را در نمای بیرونی خود داشته ولی هنوز هم به سبک وسیاق طراحی نسل اول پایدار بوده و نمای کلی خود را حفظ کرده است . به لطف فاصلهٔ عرضی بیشتر محورها، جلوپنجرهٔ برجسته‌تر و گلگیرهای بزرگ‌تر، داستر جدید عضلانی‌تر از نسل قبلی خود به نظر می‌رسد؛ اما نمی‌توان انکار کرد که چراغ‌های عقب این کراس‌اوور فرانسوی-رومانیایی شباهت زیادی به چراغ‌های جیپ رنگید دارند ولی بااین‌حال نمای زیبایی به عقب داستر بخشیده‌اند. از دیگر ویژگی‌های بیرونی این خودرو نیز می‌توان به دیفیوزر جدید در سپر عقب، ریل‌های آلومینیومی روی سقف و رینگ‌های ۱۷ اینچی اشاره کرد.

علیرغم تغییرات بسیاری که در نمای بیرونی خودرو مشاهده می شود درون آن بکلی تغییر کرده است و این تغییرات شامل داشبورد، کنسول مرکزی، صفحه آمپر و غربیلک فرمان جدید می‌شود.
سیستم اطلاعات سرگرمی در محلی بالاتر نصب شده است و صندلی‌ها نیز به‌منظور افزایش راحتی و حمایت از بدن به‌طور کامل مورد تجدیدنظر قرار گرفته و ارتقا یافته‌اند درحالی‌که متریال داخلی نیز بهبود یافته است. علاوه بر این، داچیا با اضافه کردن محل‌های هوشمندانه‌ای برای قرار دادن اشیاء، ظرفیت اشیاء داخلی داستر را به ۲۸ لیتر افزایش داده است.

در نسل دوم رنو داستر به تکنولوژی‌های جدید مجهز شده که پیش‌ازاین هرگز در محصولات داچیا دیده نشده بود. ازجملهٔ این تجهیزات می‌توان به دوربین دید چندجهته، هشدار نقاط کور، ایربگ‌های پرده‌ای، کنترل تهویهٔ اتوماتیک، سیستم ورود بدون کلید و فعال‌سازی اتوماتیک چراغ‌های جلو اشاره کرد. علاوه بر این، گفته شده داستر جدید در جاده‌ها تجربهٔ بهبودیافته‌ای از قابلیت چهارچرخ محرک را ارائه خواهد کرد. به‌غیراز دوربین دید چندجهته که ذکر شد، این کراس‌اوور ارزان‌قیمت به سیستم کنترل پایین آمدن از شیب‌ها و کنترل شروع حرکت در سربالایی‌ها هم مجهز شده است.

پیشرانه هایی که برای این خودرو در نظر گرفته شده اند دو موتور بنزینی هستند که SCe ۱۱۵ و TCe ۱۲۵ نام دارند و قدرت هرکدام از نام‌هایشان مشخص است. هردوی این موتورها با انتقال قدرت‌های دیفرانسیل جلو یا چهارچرخ محرک و همین‌طور گیربکس‌های دستی قابل خریداری هستند. در این لیست دو موتور دیزلی هم وجود دارد که با نام‌های dCi ۹۰ و dCi ۱۱۰ شناخته می‌شوند. از این دو موتور دیزلی، نمونهٔ اول صرفاً به‌صورت دیفرانسیل جلو عرضه می‌گردد اما دومی در دو نسخهٔ دیفرانسیل جلو و چهارچرخ محرک قابل سفارش بوده و گیربکس EDC اتوماتیک هم برای آن در نظر گرفته شده است.

قیمت این خودرو هنوز مشخص نشده است ولی طبق ادعای داچیا فروش آن از ماه های آتی شروع خواهد شد و از اواسط سال آینده به بازار های جهانی ارسال می گردد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
۱۳۹۶/۰۷/۲۲, ۰۶:۲۴

داستر داره راه خودشو پيدا مي كنه عالي شده