معرفی فولکس واگن ID Crozz II

۱۳۹۶/۰۶/۲۳      ۱۲۹۶۲


فولکس واگن مدتی است که کانسپت ID Crozz خود را معرفی کرده است و حالا در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت اقدام به معرفی ID Crozz II کرده است .
این کانسپت جدید که در سگمنت کراس اوور ها می باشد یک خودروی تمام الکتریکی بوده و در اصل نسخهٔ پیشرفته‌تر کانسپت اول ID Crozz محسوب می‌شود.
همچنین این خودرو نسخه ای از پیش نمایش نمونه ی تولیدی آن است که در سال ۲۰۲۰ به بازار می آید.

این کانسپت جدید با رنگ قرمز متالیک رنگ‌آمیزی شده و از استایلی شیک، چراغ‌های جلوی LED و رینگ‌های آلیاژی ۲۱ اینچی بهره می‌برد. یکی از بزرگ‌ترین تغییرات ID Crozz II نسبت به کانسپت قبلی، طراحی دماغهٔ آن است که بیشتر به نمونهٔ تولیدی نزدیک شده است. علاوه بر این، طرفین خودرو و بخش پایینی قسمت عقب بدنه نیز دوباره طراحی شده تا بیشتر به یک خودروی تولیدی واقعی شبیه گردد.

تغییرات در این نسخه در کابین خودرو نیز مشاهده می شوند و طراحان چراغ‌های هوشمندی را در رو دری‌ها و همین‌طور مستقیماً در جلوی راننده نصب کرده‌اند.
این چراغ‌ها، هشدارهای مربوط به برخوردهای بالقوه را از طریق نور قرمز چشمک‌زن به اطلاع راننده می‌رسانند و با سیستم کنترل صدای جدید خودرو نیز در ارتباط هستند. از طریق این سیستم مذکور می‌توان قسمت‌های مختلف ماشین مانند باز و بسته کردن درها را به‌سادگی با صحبت کردن کنترل نمود.

همچنین در داخل خودرو سیستم نور پردازی محیطی و یک نمایشگر ۱۰.۲ اینچی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی وجود دارد و از دیگر موارد مهم آن می توان به  نمایشگر ۵.۸ اینچی به‌عنوان صفحه آمپر، آینه دید عقب دیجیتال و تودوزی آلکانترا اشاره کرد.

پیشرانه ی این خودرو شامل دو موتور الکتریکی می شود که جمعا می تواند ۳۰۰ اسب بخار قدرت را تولید کند که  این نیرو موجب می‌شود تا ID Crozz II فولکس‌واگن بتواند به حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کرده و با یک‌بار شارژ کامل باطری‌ها تا ۵۰۰ کیلومتر را بپیماید. هنگام خالی شدن شارژ باطری‌ها نیز می‌توان از طریق یک سیستم شارژ سریع تا ۸۰ درصد از آن‌ها را ظرف مدت ۳۰ دقیقه شارژ کرد.

از دیگر ویژگی های شاخص خودرو می توان به سیستم رانندگی کاملاً اتوماتیک  اشاره کرد که با توجه به تکنولوژی های سطح بالای بکار رفته در آن دور از ذهن نبود. این سیستم برای هدایت خودکار خودرو، از چهار اسکنر لیزری نصب‌شده روی سقف، سنسورهای اولتراسونیک، رادارها، دوربین‌های دید جانبی و دوربین جلو استفاده می‌کند.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر