سوپر خودروی آئودی ، معرفی R۸ V۱۰ RWS

۱۳۹۶/۰۶/۲۳      ۱۱۱۷۸


کمپانی خوش نام آئودی بالاخره از عضو جدید خانواده R۸ رونمای کرد و این خودرو ی تولید محدود را که نام R۸ V۱۰ RWS بر آن گذاشته اند ، به دنیا معرفی کرد.
RWS عبارتی برای بیان دیفرانسیل عقب بودن خودرو می باشد و این خودرو در دو نسخه کوپه و اسپایدر عرضه خواهد شد و همان‌گونه که می‌بینید تنها به‌صورت دیفرانسیل عقب در دسترس خواهد بود. بدین ترتیب باید با سیستم چهارچرخ محرک کواتروی نسخه‌های استاندارد خداحافظی کنیم.

مدیر بخش آئودی اسپرت ، آقای استفان وینکلمن  در این رابطه بیان کرد :

مدل ویژه تولید محدود برای مشتریان دارای حداکثر لذت رانندگی است. با پیشرانه ۱۰ سیلندر قرار گرفته در میانه خودرو و سیستم دیفرانسیل عقب، این خودرو به‌طور موفقیت‌آمیزی مفهوم رانندگی با خودروی مسابقه‌ای لمانز R۸ LMS را به خیابان‌ها آورده است.

پیشرانه ی این خودرو از نوع تنفس طبیعی بوده و  ۱۰ سیلندر ۵.۲ لیتری با قدرت ۵۳۲ اسبی و گشتاور ۵۴۰ نیوتون متری می‌باشد. آئودی ادعا می‌کند شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت خودرو برابر با ۳.۷ ثانیه بوده که سه‌دهم ثانیه کندتر از مدل کواترو و یک‌دهم ثانیه سریع‌تر از مدل اسپایدر است. تاپ اسپید آن نیز تقریبا با مدل چهار چرخ متحرک برابر است.

وزن این RWS ۱۵۹۰ کیلو گرم است و حدود ۵۰ کیلو گرم سبک تر از مدل استاندارد کواترو می باشد و این کاهش وزن بخاطر حذف قطعاتی چون کلاچ چندصفحه‌ای و دیفرانسیل مرکزی می باشد.

این خودرو تنها در تیراژ ۹۹۹ عدد تولید می شود و به یکی از خاص ترین محصولات آئودی در سال جاری تبدیل خواهد شد ، همچین بهای آغازین آن در حدود ۱۱۰ هزار پوند در بازار انگلستان اعلام شده است.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
۱۳۹۶/۰۷/۲۲, ۰۶:۲۳

عشقه منهههه❤️

۱۳۹۶/۰۷/۱۷, ۲۰:۵۸

از بچگي عاشق آئودي بودم❤️

admin
۱۳۹۶/۰۶/۲۸, ۱۴:۴۶

خيلي خوب بود ممنون