معرفی خودروی جدید رضوانی ، این بار تانک

۱۳۹۶/۱۰/۰۲      ۲۳۲۹۶

این خودروساز ایرانی در خارج فعالیت می کند وفریسا رضوانی، درایالت کالیفرنیا آمریکا بنا نهاده شد.
Rezvani Beast ، اولین خودرویی بود که شرکت را به سمت جهانی شدن سوق داد. Rezvani Beast یک خودرو اسپرت و موفق از رضوانی موتورز بود که بسیار مورد استقبال نیز قرار گرفت.خودرویی اسپرت، بدون در و سقف، و حداکثر قدرت ۵۰۰ اسب بخار.

بعد از موفقیت رضوانی بست، شرکت تصمیم به ورود به بازار خودرو های suv نمود تا سبد محصولات خود را نیز افزایش دهد. بنابرین تانک، خودرویی عظیم الجثه، قدرتمند و زیبا در رده خودرو های suv متولد و به عنوان رقیبی تویوتا لند کروزر و جیپ رانگلر و با امید رقابت با مرسدس بنز G کلاس، متولد شد.
در برداشت اول تصور ما بر این سمت میرد که تانک، با چهره ای همانند خودرو های نظامی و نیز اسمی نظامی، سفارشی ارتش میباشد و یا سلاح گرم به همراه خود دارد. این برداشت آنچنان هم که به نظر میرسد اشتباه نیست. رضوانی تانک سفارش نظامی نیست، ولی چهره و استایل آن از خودرو های نظامی الهام گرفته شده است و همچنین برای مدل سفارشی آن، آپشن‌هایی چون دوربین حرارتی و پنل‌های ضدگلوله، لاستیک های درجه نظامی، پنل های محافظت از بدنه و مخزن سوخت از کولار (Kevlar ) و ... برای خریدار قابل سفارش خواهد بود تا این شاسی‌بلند حس یک خودروی نظامی و آماده‌ی نبرد را داشته باشد.

رضوانی تانک، به عنوان یک خودرو شهری و خارج جاده ای لوکس و کاربردی توسط Samir Sadikhov از خودرو نظامی ایده برداری و در قالب و شاسی خودرو جیپ رانگلر طراحی و ساخته شده است و همانطور که گفته شد در بالا، دارای بسته انتخابی نیز میباشد.
تانک با دو نوع پیشرانه متفاوت به حرکت ادامه می دهد که پیشرانه استاندارد آن ، یک موتور بنزین سوز ۳.۶ لیتری V شکل ۶ سیلندر و مدل قدرتمند تر آن نیز یک پیشرانه V۸ با حجم ۶.۴ لیتر با توان تولید ۵۰۰ اسب بخار خشمگین و گشتارو ۴۳۰ پوند فوت می باشد.

از نظر ظاهری، این خودرو با منحنی های تیز و جسورانه خود و اشکال حجمی تند و دور از انتظار، شمارا به جنگ ستارگان و فضای ماورا میبرد، تانک از نظر ظاهری ، به جرئت میتوان گفت چهره ای زیبا دارد که در قالب بسیار خشمگین و تایر های ۳۷ اینچی آلومینیومی آن پنهان شده است. در مدل آفرود استاندارد آن ، با صرف هزینه ۵.۵۰۰ دلار میتوانید قابلیت افزایش ارتفاع ۶ اینچی را به کمک سیستم های تعلیق برند FOX و ضربه گیر های ۶ اینچی FOX به همراه اکسل های سفارشی ۴۴/۶۰ برندProRock Dynatrac را تجربه کنید. حال در پکیج آفرود اکستریم این خودرو چهار چرخ متحرک ،لاستیک ها بزرگتر، محورهای ۶۰/۸۰ ProRock Dynatrac دارای قفل‌ها و کمپرسورهای هوا، ترمزهای Dynatrac ProGrip ، میله محرک‌های جدید، ضربه گیرهای داخلی ۲.۵ اینچی و کمک فنر های ۶ اینچی با فناوریDual Speed Compression فاکس مجهز شده است که برای داشتن این آپشن ها، ۱۲.۵۰۰ دلار دیگر نیز بپردازید. برروی سقف ، به لطف چراغ های LED کار گذاشته شده ، توانایی آفرود در شب با بازه دید بیشتری را به سرنشینان میدهد، آپشن زیبایی که آفرود باز ها عاشق آن هستند.

داخل تانک ، برخلاف ظاهر خشمگین و خشک آن، بسیار راحت و لوکس طراحی شده است. در های باز شونده در خلاف هم، برای دسترسی راحتر تر به کابین، صندلی های چرمی، داشبوردی با قوس ها و منحنی های فراوان همچون بدنه، هد آپ برروی شیشه جلو و دوربین دید در شب در مدل های سفارشی، مانیتور ۷.۹ اینچی با دسترسی به ناوبری و گوگل مپ، پاندورا و استیتچر برای سرنشینان آن فراهم شده است تا یک سفر طولانی و راحت را در کابین آرام یک خودرو خشمگین سپری کنند. رضوانی تانک ، بنا بر گفته خود کارخانه رضوانی، قرار است تا قبل از سال ۲۰۱۸ میلادی با قیمت پایه ۱۷۸۰۰۰ دلار وارد جاده ها شود.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر