تصاویر نسل جدید مرسدس بنز G Class قبل از رونمایی در نمایشگاه دیترویت

۱۳۹۶/۱۰/۱۵      ۱۲۲۹۷


تعدادی از تصاویر مرتبط به مرسدس بنز G کلاس به صورت مخفیانه و قبل از رونمایی رسمی در نمایشگاه خودرویی دیترویت به بیرون انتشار پیدا کرده است .

به لطف این تصاویر می‌توان دید که آفرودر نمادین مرسدس بشدت مورد تجدیدنظر قرار گرفته و بر شکوه آن افزوده شده است اما تعجب‌برانگیز نیست که استایل بیرونی G کلاس تا حد زیادی مشابه قبل است و طراحی تکاملی دارد چراکه این ماشین میراث مرسدس بنز است و به همین دلیل باید ظاهر کلاسیک آن حفظ گردد.


تغییرات زیادی در طراحی بیرونی و درونی خودرو صورت گرفته است برای نمونه می توانیم به  چراغ‌های جلو، سپرها و جلوپنجره  اشاره کنیم. درون لوگوی مرسدس بنز نیز سنسورها و رادارهای خودرو نصب شده است که برای تجهیزات رانندگی نیمه‌خودکار آن مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ اما تغییرات اصلی و بنیادین نسل جدید G کلاس در زیر پوست آن صورت گرفته است که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به تعلیق مستقل جلو اشاره کرد. این تعلیق جدید نه‌تنها موجب می‌شود که خودرو در جاده‌های آنرود رفتار بهتری داشته باشد، بلکه توانایی‌های آفرود آن‌را هم ارتقاء می‌بخشد.

در نسل جدید زوایای ورود و خروج تغییر کرده اند و به ترتیب برابر با ۳۱ و ۳۰ درجه بوده و می‌تواند حداکثر تا عمق ۷۰ سانتیمتری آب فرو برود. همچنین فاصلهٔ خودرو از سطح زمین هم معادل ۲۴ سانتیمتر است. برای انتقال نیرو در این اس‌یووی، یک گیربکس ۹ سرعتهٔ اتوماتیک جدید در نظر گرفته شده که دارای ضریب سنگین است. علاوه بر این، نسل جدید G کلاس به سه دیفرانسیل با قابلیت قفل و یک حالت رانندگی کاملاً جدید بنام G-Mode هم مجهز شده است. همچنین مطمئناً مرسدس بنز پیشرانه‌های جدیدی را هم برای G کلاس تدارک دیده است اما فعلاً اطلاعاتی از آن‌ها در دست نیست و باید تا زمان رونمایی رسمی خودرو صبر کنیم.


این خودرو بر خلاف ظاهر بیرونی سنتی خود در نمای داخلی بسیار مدرن است و هر بیننده ای را مجذوب خود می کند .ضای داخلی خودرو نیز برای همهٔ سرنشینان افزایش پیدا کرده است به‌نحوی‌که حالا سرنشینان عقب از ۱۵ سانتیمتر فضای پای بیشتر و ۵.۶ سانتیمتر فضای زانوی بیشتر بهره‌مند خواهند بود.

نسل جدید مرسدس بنز G کلاس رسماً در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۸ رونمایی خواهد شد که در ۱۵ ژانویه کار خود را آغاز می‌کند؛ بنابراین در آن زمان از جزئیات و مشخصات کامل این خودرو همچون قوای محرکه و لیست کامل ویژگی‌های فنی مطلع خواهیم شد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر