رویارویی بی ام و M۲ و آئودی TT RS

۱۳۹۶/۱۰/۱۹      ۲۵۸۸۴

در این مقایسه جنگ شتاب و سقف سرعت دیگری را برای شما تدارک دیده‌ایم. در این بررسی شاهد مقایسه دو خودروی آلمانی محبوب هستیم. آئودی TT RS در مقابل بی ام و M۲

باواریایی مورد بحث ما یک پیشرانه ی ۶ سیلندر با قدرت ۳۶۵ اسب بخار و گشتار ۴۶۵ نیوتن متری دارد و یک گیربکس ۶ سرعته ی دستی نیرو را به چرخ های عقب منتقل می کند . البته نمونه ی ۷ سرعته ی دو کلاچه ی اتوماتیک نیز برای آن قابل سفارش است.


در طرف مقابل حریف اینگلوشتاتی حضور دارد که علیرغم استفاده از پیشرانه‌ای کم‌حجم‌تر (۲.۵ لیتر) در حقیقت نیروی بیشتر ۴۰۰ اسبی و گشتاور ۴۸۰ نیوتون متری را چرخ‌های بیشتری منتقل می‌کند! در حقیقت این نیروی عظیم از طریق یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه و سیستم چهار چرخ محرک ارباب حلقه‌ها به هر چهارگوشه منتقل می‌شود.


طبیعتاً خودروی قدرتمندتر در بحث شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت سریع‌تر عمل می‌کند اما M۲ خیلی عقب نمی‌افتد. البته فاصله بین دو خودرو در زمانی که TT RS به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد بیشتر شده و در مرز ۲۵۰ کیلومتر در ساعت بیشتر از پیش هم می‌شود.


اگرچه پیشرانه آئودی کم‌حجم‌تر و کوچک‌تر است اما ۳۵ اسب بخار بیشتر نسبت به ب‌ام‌و داشته و همین برای غلبه بر باواریایی خوش‌ترکیب کافی است. البته با توجه به اینکه بهای پایه‌ی TT RS بیش از ۱۰ هزار دلار بیشتر از M۲ بوده و این خودرو دارای پیشرانه‌ی فوق‌العاده‌ی ۶ سیلندر توربو است نمی‌توانیم انتخابی یک‌طرفه داشته باشیم.


در ادامه از شما دعوت می کنیم به تماشای ویدئوی بررسی این دو خودرو بنشینید.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر