جهنم سبز و ثبت رکورد جدید توسط جگوار XE Project ۸

۱۳۹۶/۱۰/۲۰      ۱۲۵۷۵

طبق اعلام رسمی جگوار خودرو XE Project ۸ توانسته رکرود جدید را برای خودرو های سدان در پیست نوربرینگ ثبت کند .این سوپرسدان با سیستم چهار چرخ محرک و ۵۹۲ اسب بخار قدرت زمان ۷ دقیقه و ۲۱.۲ ثانیه را در این پیست ثبت کرده است گرچه در مسیری که این رکورد ثبت شده بخش کوچکی از پیست حذف شده است.

در حال حاضر رکورد سریعترین خودروی تولید انبوه دیفرانسیل عقب در نوربرگ رینگ متعلق به پورشه ۹۱۱-GT۲-RS است با تایم ۶ دقیقه و ۴۷.۳ ثانیه است.

طی این رکورد گیری آقای وینسنت رادرمکر که عضو سابق ولوو در مسابقات تورینگ بود ، پشت فرمان می نشیند و موفق به کسب زمان ذکر شده می شود.

در رابطه با خودروی XE Project ۸ باید در نظر داشته باشید که  سریعترین و اسپرت ترین خودروی خیابانی جگوار نام گذاری شده که طراحی و ساخت آن توسط بخش SVO شرکت جگوار انجام شده است. موتور V۸ آن که مجهز به سوپرشارژر است ۵.۰ لیتر حجم دارد و ۵۹۲ اسب بخارقدرت تولید می کند که به یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک متصل می شود و سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک آن درصد بیشتر گشتاور موتور را به چرخ های عقب می فرستد.

طبق اعلام رسمی این خودرو می تواند در عرض ۳.۳ ثانیه به سرعت ۹۶.۵ کیلومتر در ساعت دست یابد و حداکثر سرعت آن ۳۲۰ کیلومتر در ساعت است.

XE Project ۸ از نظر اسم و سبک طراحی و مهندسی مشابه مدل تولید محدود F-Type Project ۷ است که در سال ۲۰۱۵ معرفی شد. قیمت این خودرو در بریتانیا ۱۴۹.۹۹۵ پوند خواهد بود و تولید آن در سطح جهان به ۳۰۰ دستگاه محدود می شود.


مدیر بخش SVO جگوار در رابطه با این خودرو اظهار کرد :
 ماموریت تیم طراحی و مهندسی SVO این بود که اسپرتی ترین مدل خیابانی جگوار در کل تاریخ که مخصوص رانندگی در پیست باشد را خلق کنند که نه تنها سریعترین بلکه چابک ترین خودروی جگوار نیز باشد.

در نهایت باید گفت این خودرو نسبت به Project ۷ تغییرات زیادی داشته و حدود ۷۰ درصد آم تغییر کرده ، بویژه ویژگی های فنی خودرو ارتقا یافته اند و ثبت رکورد با ارزش برای این خودرو نیز سندی در راستای تکمیل موفقیت این تغییرات بوده است.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر