خودروی خودران کره ای رونمایی شد

۱۳۹۶/۱۰/۲۱      ۱۴۳۵۱

کمپانی خودروسازی کیا همانطور که وعده داده بود، در جدیدترین دوره از نمایشگاه فناوری CES لاس وگاس جدیدترین عضو خانواده "نیرو" را به همراه یک سیستم محرک تمام الکتریکی در قالب یک طرح مفهومی رونمایی کرد که در ادامه سعی داریم مروری کلی بر روی ویژگی‌های آن داشته باشیم.
اول از همه در ظاهر اتومبیل، می‌توان شاهد همان طراحی کیا نیرو استاندارد بود، اما حالا تغییراتی اساسی در آن ایجاد شده است تا مناسب یک خودروی الکتریکی باشد، به همین دلیل اول از همه شاهد بسته شدن جلوپنجره اتومبیل هستیم، زیرا نیازی به آن نخواهد بود و دیگر رادیاتوری برای خنک کاری موتور وجود ندارد. بعد از آن می‌توان به چراغ‌های پیشرفته روشنایی و سپس به چرخ‌های منحصربه فرد اتومبیل اشاره داشت که برای احیای بخشی از انرژی مصرف شده باتری‌ها، می‌توان از سیستم ترمز اتومبیل استفاده کرد، هرچند طرح‌های رینگ آن برای زیبایی بیشتر اتومبیل خواهد بود.
شاید در ظاهر اتومبیل از همان طراحی اصلی کیا نیرو استفاده شده باشد، اما در داخل کابین اتومبیل شاهد یک تحول بسیار بزرگ هستیم که طراح آن کاملا مینیمالیستی کار کرده و از حداقل کلیدهای فیزیکی در کنسول مرکزی و کنسول ابزار استفاده کرده است که بجای آنان، شاهد کلیدهای دیجیتالی در سیستم سرگرمی اتومبیل، کلیدهای لمسی بر روی کنسول ابزار و همچنین کلیدهای فشاری پیشرفته بر روی غربیلک فرمان اتومبیل هستیم که در مجموع یک فضای مدرن و زیبا را داخل کابین اتومبیل ایجاد کرده است.
در بخش فنی اتومبیل، کمپانی خودروسازی کیا تایید کرده است که از مجموعه باتری‌های ۶۴ کیلووات ساعت از نوع "لیتیوم پلیمر" استفاده کرده است که نیروی مورد نیاز یک موتور الکتریکی ۲۰۱ اسب بخاری را تامین کرده و می‌تواند تا حداکثر ۳۸۳ کیلومتر شارژدهی مفید در شرایط استاندارد جاده‌ای داشته باشد، هرچند این رقم در شرایط آزمایشگاهی بدست آمده و ممکن است با شرایط واقعی اندکی متفاوت باشد.
متاسفانه اطلاعات دقیقی از زمان شارژ باتری و یا عملکرد اتومبیل در شتاب گیری و محدوده سرعت ارائه نشده است، اما در پایان کمپانی خودروسازی کیا اعلام کرد که تا سال ۲۰۲۵ میلادی، قصد دارد در مجموع ۱۶ وسیله نقلیه کاملا جدید راهی بازار کند که از این تعداد ۵ دستگاه خودروی تمام الکتریکی هستند، ۵ دستگاه خودروی هیبریدی، ۵ نمونه خودروی پلاگین هیبریدی و همچنین در پایان یک خودروی سلول سوختی یا همان هیدروژنی در برنامه ریزی این شرکت قرار گرفته است که امید می‌رود تا سال ۲۰۲۰ میلادی راه اندازی شود. همچنین کیا از سال ۲۰۲۱ تکنولوژی خودران سطح ۴ خود را روانه بازار خواهد کرد و در این زمینه می تواند با سایر خودروسازان بزرگ جهان به رقابت بپردازد، اما عرضه نمونه برقی تولید انبوه کیا نیرو برای نیمه دوم سال ۲۰۲۵ برنامه ریزی شده است.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر