کامیون الکتریکی ولوو رقیبی قدرتمند برای تسلا

۱۳۹۶/۱۲/۰۶      ۲۲۳۳بخش کامیون سازی ولوو اعلام کرد با آغاز سال میلادی آینده فروش کامیون‌های الکتریکی را در اروپا آغاز خواهد کرد و اندکی بعد نیز آن‌ها را به بازار آمریکا خواهد فرستاد.

بنا به گفته ولوو تراکس، کامیون‌های الکتریکی نقش مهمی در بهبود کیفیت ساکنان فضاهای شهری ایفا خواهند نمود. این کمپانی همچنین ادعا می‌کند که کامیون‌های الکتریکی تنها یکی از راه‌حل‌های مهم حمل‌ونقل بوده که باید مورد استفاده قرار بگیرند.

اگرچه که بیانیه ولوو تراکس در تولید کامیون‌های الکتریکی تنها چند ماه پس از رونمایی کامیون الکتریکی تسلا رخ داده اما ولوو محصولات خود را زودتر راهی خیابان‌ها خواهد کرد.

مدیرعامل ولوو تراکس آقای کلاس نیلسون جدای از اینکه محصولات شرکت خود را دوستدار محیط‌زیست می‌داند به این نکته نیز اشاره می‌کند کامیون‌های الکتریکی ولوو بسیار ساکت‌تر از مدل‌های دیزلی مرسوم هستند.
او می‌گوید:

با استفاده از قوای محرکه الکتریکی و کامیون‌هایی که در محیط‌های شهری آرام‌تر و ساکت‌تر هستند ما چندین چالش مهم را پشت سر می‌گذاریم. بدون ایجاد سروصدای مزاحم و انتشار گازهای آلاینده از اگزوز، استفاده از کامیون‌های الکتریکی در مراکز شهری ممکن خواهد شد.

مدیر ولوو تراکس ادامه می‌دهد:

همچنین این امکان وجود دارد که حمل‌ونقل‌ها در بازه‌های زمانی آرام‌تری صورت بگیرد، مثلاً می‌توان حمل کالا را در اواخر عصر یا در شب انجام داد. این کار به کاهش ترافیک هم کمک کرده و حمل‌ونقل مؤثرتری را در پی خواهد داشت.

بنا به تحقیق جدیدی که توسط شهر استکهلم سوئد و موسسه سلطنتی KTH صورت گرفته، کامیون‌های الکتریکی می‌توانند صرفه‌جویی حدود ۶۰ درصدی در زمان حمل‌ونقل داشته باشند.

نهایتاً نیلسون می‌گوید:

ما معتقدیم الکتریکی سازی کامل برای محیط‌های شهری اولین قدم است. البته ما در حال کار بر روی این نوع قوای محرکه به منظور استفاده در سایر جنبه‌های حمل‌ونقلی نیز هستیم. این تنها آغاز کار است.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//