هیوندای کونا الکتریکی با ۲۹۲ مایل رانندگی فقط به صورت برقی

۱۳۹۶/۱۲/۰۹      ۲۲۰۷

 هیوندای کونا خودروی شاسی بلند  و رقیبی سرسخت برای همرده های خواهد بود.به غیر از ظاهر زیبای این خودرو  نسل جدید برقی از آن قرار است روانه بازار شود که بخوبی مورد استقبال هم قرار گرفت.این خودرو دارای  یک موتور الکتریکی  با خروجی قدرت 133 اسب بخار (99 کیلووات) و گشتاور 291 پوند فوت (395 نیوتن متر) است. 

یک بسته باطری 39.2 کیلووات ساعت به آن متصل شده است که به اندازه کافی قدرت دارد تا بتواند این خودرو را در حدود حداکثر 300 کیلومتر (186 مایل)  به صورت کاملا برقی جابجا کند.
نسخه گران تر و لوکس از هیوندای کونا البته تولید شده است کهدر آن خروجی موتور 201 اسب بخار (150 کیلو وات) و همان مقدار گشتاور قبلی است که  به لطف باتری قوی تر  64 کیلو وات ساعت، برد خود را تا  470 کیلومتر (292 مایل)  افزایش می دهد.
 
هنگامی که باتری تخلیه می شود، حدود 6 ساعت و 10 دقیقه زمان لازم است تا به طور کامل شارژ  شود. که در مدل باتری 64 کیلوات زمان 9 ساعت و 40 دقیقه را نیاز دارد. خوشبختانه، هیوندای تسهیلاتی برای کسانی که عجله دارند، پیاده سازی کرده است. با استفاده از شارژر سریع DC از نوع 100 کیلو وات سرعت شارژ را 80 درصد افزایش می دهد.
 
طراحی ظاهری به طور عمده  شبیه به مدل معمولی ساخته شده است، اما چند تغییر ظریف مانند چرخ های آلیاژی 17 اینچی و جلو پنجره جدید   در کنار  استفاده از پانل هوا برای جلوگیری از آشفتگی  در ناحه گلگیر ها تفاوت های اصلی در نسخه هیبرید  اسجاد کرده اند. همچنین اسپویلر سقفی نصب شده  به آرام شدن جریان هوا در انتهای خودرو کمک می کند.
 
در داخل کابین، نمایشگر راننده از نوع هفت اینچ  با صندلی برقی  8 جهته وجود دارد که صندلی ها به گرم کن مجهز شده اند.هیوندای کنا خودروی الکتریکی جدید است که در تاریخ 6 مارس در نمایشگاه ژنو موتور نمایش خواهد داده شده.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//