نیسان لیف جدید نسخه ۲۰۱۸ رسماً معرفی شد

۱۳۹۶/۱۲/۱۲      ۱۶۶۱

 
نسل اول نیسان "لیف" هنوز هم یک خودرو برقی  بسیار خوب با بهترین آمار فروش در جهان است، اما این عنوان بدون شک در طول ماه‌های آینده از دست خواهد رفت، زیرا کمپانی خودروسازی نیسان اخیرا به طور رسمی از نسل جدید این خودرو با ظاهری بسیار بهتر و جذاب‌تر رونمایی کرده است که بدون شک یک تحول بزرگ در شرایط فروش این برند ایجاد خواهد کرد.
اول از همه در طراحی ظاهری این خودرو می‌توان شاهد یک تحول بسیار بزرگ بود که قطعا مشتریان بسیار زیادی را به سمت خود جذب می‌کند، اما خودروهای الکتریکی فعلی و یا حتی نسل قبل نیسان لیف ثابت کرده است که طراحی ظاهری اتومبیل چندان در انتخاب یک خودروی الکتریکی دخیل نخواهد بود، ولی یک چیز مهم دیگر وجود دارد و آن هم بخش فنی و مجموعه سیستم محرک این اتومبیل خواهد بود که انتخاب اول مشتریان را تشکیل می‌دهد.
 
باتوجه به اطلاعات ارائه شده از سوی وبسایت منبع، گفته می‌شود که نسل جدید نیسان لیف قادر به طی کردن مسافتی حدودا 400 کیلومتر تنها با یکبار شارژ کامل باتری‌ها خواهد بود، اما برای عرضه این محصول به بازارهای اروپایی گفته می‌شود که از مجموعه باتری‌های 40 کیلووات ساعتی استفاده شده و تنها یک محدوده حرکتی بیش از 240 کیلومتر تنها با یکبار شارژ کامل باتری‌ها خواهد داشت. هرچند این انتظار وجود دارد که برای رقابت با محصولات جدید بازار از جمله تسلا مدل 3 که یک محدوده حرکتی بیش از 320 کیلومتر دارد، از مجموعه باتری‌های 60 کیلووات ساعتی هم استفاده شود که هنوز بود و نبود آن در بازار اروپا از سوی شرکت خودروسازی نیسان تایید نشده است که در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت آلمان مشخص خواهد شد.
 
جدا از مشخصات فنی، انتظار می‌رود که قیمت پایه نیسان لیفت درست همانند نسل اول آن و یا نزدیک به آن باشد که در صورت تایید این موضوع از سوی شرکت خودروسازی نیسان، می‌توان انتظار یک محدوده قیمت کمتر از 30 هزار دلار را برای نسل جدید نیسان لیف داشت. اما با این حال شامل تعداد زیادی از تکنولوژی‌های جدید صنعت خودروسازی و مهم‌تر از همه، یک سیستم محرک تمام الکتریکی دریافت خواهد کرد تا پس از آن دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های بالا برای سوخت‌های فصیلی نباشد. ولی به هرحال خودروهای تمام الکتریکی مشکلات خاص خود را دارند که در ادامه پیرامون آنان صحبت خواهیم کرد.
 
احتمالا بدترین بخش یک خودروی تمام الکتریکی که در نسل دوم نیسان لیف هم دیده می‌شود، مدت زمان صرف شده برای شارژ کامل باتری‌ها خواهد بود که در صورت استفاده از شارژرهای 3 کیلووات، می‌توان در عرض 16 ساعت باتری‌های اتومبیل را به طور کامل شارژ کرد، این درحالیست که با استفاده از شارژرهای 6 کیلووات ساعتی می‌توان مدت زمان صرف شده برای شارژ کامل باتری‌ها را به 8 ساعت کاهش داد. البته کمپانی خودروسازی نیسان به غیر از شارژ عادی باتری‌ها که توصیه می‌شود، از تکنولوژی "شارژ سریع" هم بر روی نسل جدید نیسان لیف استفاده کرده است که با صرف تنها 40 دقیقه زمان می‌توان حدود 80 درصد از انرژی از دست رفته باتری‌ها را احیا کرد.
 
تنها چند روز پس از برگزاری نمایشگاه بین المللی فرانکفورت آلمان، کمپانی خودروسازی نیسان نسل کاملا جدید نیسان لیف را در یک رویداد خودرویی واقع در شهر توکیو به نمایش در خواهد آورد. با این حال خودروی نیسان لیف در نمایشگاه فرانکفورت حضور خواهد داشت و ما مطمئن هستیم که این خودرو بسیاری از علاقه مندان کنجکاو به خودروهای الکتریکی را به سمت خود جذب خواهد کرد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//