خان دیزاینCivilian Carrier را معرفی کرد

۱۳۹۶/۱۲/۲۲      ۱۶۷۹

مرسدس بنز با معرفی مدل G63 6×6 موجب محبوبیت خودروهای شش چرخ در سطح جهان شد. به همین دلیل، حتی باوجوداینکه تولید G63 6×6 حدود سه سال پیش خاتمه یافت اما پس آن شرکت‌های زیادی اقدام به ساخت و معرفی خودروهای شش چرخ نمودند. یکی از این شرکت‌ها، خان دیزاین بود که با نصب یک محور و دو چرخ اضافه روی لندروور دیفندر، خودروی شش چرخی بنام Flying Huntsman 6×6 را معرفی کرد. حال زیرمجموعهٔ خان دیزاین بنام Chelsea Truck Company در نمایشگاه ژنو امسال نسخهٔ جدیدی از Flying Huntsman 6×6 را بنام Civilian Carrier معرفی کرده است.
 
این مدل جدید در اصل نسخهٔ لوکس‌تری از Flying Huntsman 6×6 است که همچنین صندلی‌های آن نیز بیشتر شده و حالا ظرفیت حمل 9 نفر را پیدا کرده است. این ماشین حدود 88 سانتیمتر از دیفندر 110 استاندارد کشیده‌تر است و همان‌طور که گفته شد به یک محور اضافی و شش هم مجهز شده است. رینگ‌های Civilian Carrier از نوع 18 اینچی با طراحی رترو (نگاه به گذشته)، رنگ مشکی مات و تریم قرمزرنگ هستند که با لاستیک‌های Cooper LTZ پوشیده شده‌اند.
 
محور سوم خودرو به‌صورت پنوماتیک عمل می‌کند و با تجهیز به یک دیفرانسیل سفارشی به راننده این امکان را می‌دهد که نیروی موتور را به هر شش چرخ بفرستد تا حداکثر کشش ایجاد گردد؛ اما حتی اگر این هم کافی نباشد، برای این غول شش چرخ، قفل دیفرانسیل و سوئیچ سنگین کردن ضریب گیربکس هم در نظر گرفته شده که می‌تواند آن‌را از سخت‌ترین شرایط نیز بیرون بکشد. Chelsea Truck فعلاً هیچ مشخصاتی از قوای محرکهٔ این خودرو ارائه نکرده ولی تصاویر داخلی آن، یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی را نشان می‌دهند.
 
Flying Huntsman 6×6 Civilian Carrier در بیرون با جلوپنجرهٔ متفاوت از دیفندر استاندارد متمایز شده است درحالی‌که چراغ‌های آن نیز از نوع LED هستند. علاوه بر این تغییراتی هم در گلگیرهای جلو ایجاد شده و درون آن‌ها یک ورودی هوا نیز تعبیه شده است؛ اما همان‌طور که گفته شد، Chelsea Truck اقدام به لوکس‌تر کردن این خودرو نموده و به همین دلیل در داخل نیز تأکید زیادی بر سطح بالای لاکچری داشته است. تودوزی خودرو با ترکیبی از چرم تیره و پارچهٔ راه‌راه صورت گرفته و در کابین به‌طور گسترده‌ای از چرم استفاده شده به‌طوری‌که همه‌چیز از سقف و داشبورد گرفته تا دستگیرهٔ درها و قسمت‌های محافظ زانو با چرم پوشیده شده است.
 
همچنین تعداد صندلی‌های Flying Huntsman 6×6 نیز افزایش یافته و حالا به چهار ردیف صندلی مجهز شده که شامل دو صندلی سنتی در جلو، یک ردیف سه‌تایی نیمکتی در ردیف دوم و چهار صندلی خلبانی هم در دو ردیف پشتی می‌شود و مجموع صندلی‌ها را به 9 عدد رسانده است. Civilian Carrier همچنین به سه سانروف پانورامیک هم مجهز شده که یکی از آن‌ها در جلو و دوتای دیگر در عقب نصب شده‌اند. قیمت این هیولای بریتانیایی از 250 هزار پوند آغاز می‌شود که تقریباً معادل 350 هزار دلار است؛ یعنی مبلغی که با آن می‌توان یک دستگاه رنجروور SV اتوبیوگرافی فول آپشن خریداری کرد؛ اما باید توجه داشت که با پرداخت این مبلغ می‌توان صاحب یک اس‌یووی لوکس شش چرخ نُه‌نفره شد که از توانایی‌های آفرود بالایی هم برخوردار است.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر