نگاهی به خودروهای آفرود آینده امداد و نجات

۱۳۹۶/۱۲/۲۱      ۲۶۷۰

یک شرکت لهستانی به نام 'تو سیمپلکس sympleks از طرح یک خودروی امداد و نجات رونمایی کرده که می‌تواند مسافران بی‌باک و ماجراجویان را از خطرات پیش‌آمده نجات دهد.
این خودروی کوهستانی مفهومی که "شورگو" نام دارد، یک خودروی سبک و جادار است. خودرو در ردیف اول دارای دو صندلی و در دو ردیف پشتی نیز به سه صندلی مجهز خواهد شد. همچنین فضای کافی برای تجهیزات امداد و نجات و وسایل لازم نیز در این اتومبیل به خوبی تعبیه شده است.
 
اگر تجهیزات مورد نیاز تیم نجات در یک ماموریت خاص بیش از فضای تعبیه شده در خودرو بود، می‌توان از فضای اضافی روی سقف خودرو نیز استفاده کرد.
 
گروه طراحی "۲ سیمپلکس"، قصد دارد خودرواش را به مقاوم‌ترین لاستیک‌های آفرودی و تجهیزات بیراهه نورد مجهز کند تا خودرو بتواند به شکلی ویژه روی سخت‌ترین زمین‌های جغرافیایی حرکت کند.
 
 اطلاعاتی در خصوص جزئیات فنی خودرو ارائه نشده است، اما ساخت محصول با تمرکز بر حداکثر رفاه در فضای داخلی و بزرگی آن ساخته شده و احتمال استفاده از نیروی محرکه الکتریکی در آن وجود دارد.
 
تا این مرحله شرکت تنها یک سازه از این خودرو را در مدل مقیاسی ساخته و هنوز برنامه‌ای در خصوص ویژگی‌های اصلی نسخه نهایی با اندازه‌های واقعی وجود ندارد.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//