مرسدس-ای‌ام‌جی پروجکت وان، سریع‌ترین خودروی جهنم سبز؟!

۱۳۹۶/۱۲/۲۲      ۲۶۰۸

با داشتن قوای محرکه قدرتمند و طراحی برگرفته از فرمول 1، شکی وجود ندارد که مرسدس-ای‌ام‌جی پروجکت وان بسیار خواهد بود؛ اما یکی از سؤالات اصلی میزان سریع بودن این خودروی دو درب گران‌قیمت در پیست نوربرگ رینگ می‌باشد. اگر از رئیس AMG آقای توبیاس موئرز این سؤال را بپرسید او به شما خواهد گفت که پروجکت وان می‌تواند یکی از سریع‌ترین خودروهای تاریخ جهنم سبز باشد.
 
موئرز در مصاحبه با اتوکار گفته که گمانه‌زنی درباره احتمال شکستن رکورد تاریخ پیست نوربرگ رینگ توسط این خودرو معقولانه است. رکوردی سریع‌تر از رکورد 6 دقیقه و 11.13 ثانیه‌ای پورشه 956 که در سال 1983 و توسط استفان بلوف ثبت شده است؛ و بازهم سریع‌تر از رکورد 6 دقیقه و 47 ثانیه‌ای پورشه 911 GT2 RS که سال پیش به دست آمد.
 
موئرز می‌گوید مهم‌ترین نکته یافتن راننده درست خواهد بود؛ اما با وجود شک و تردیدها، اینکه AMG معتقد است پروجکت وان می‌تواند سریع‌ترین رکورد تاریخ خودروهای تولیدی در نوربرگ رینگ را بشکند توجیه‌پذیر نشان می‌دهد. این خودرو داون فورسی 675 کیلوگرمی تولید می‌کند درحالی‌که کل وزن خودرو بین 1300 تا 1400 کیلوگرم خواهد بود. تنها خودرویی که می‌تواند به پروجکت وان حمله کند مک لارن سنا است که در سرعت 250 کیلومتر در ساعت داون فورس فوق‌العاده‌ی 800 کیلویی را تولید می‌کند.
 
اما پروجکت وان در قدرت پیشرانه کاملاً می‌درخشد. زیر کاپوت این ابر خودرو یک پیشرانه 6 سیلندر 1.6 لیتری توربو به همراه 4 پیشرانه الکتریکی قرار دارد. کل خروجی این سیستم بیش از 1000 اسب بخار بوده و نیروی عظیم مورد بحث از طریق یک گیربکس اتوماتیک به چهار گوشه خودرو فرستاده خواهد شد. سقف سرعت نیز 350 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.
 
تنها 275 نمونه از پروجکت وان ساخته خواهد شد و هر کدام بهای 2.6 میلیون دلاری خواهد شد. البته همه نمونه‌ها قبلاً فروخته شده‌اند. انتظار نداریم محصول فوق‌العاده مرسدس را حداقل تا سال 2019 در خیابان‌ها ببینیم.

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر