رونمایی از کرولا هاچبک یا نسخه آمریکایی تویوتا آئوریس

۱۳۹۷/۰۱/۰۴      ۱۸۶۴۷

تویوتای خوش نام با ایجاد تغییراتی آئوریس بازار اروپا را به کرولای هاچ بک بازار آمریکا تبدیل کرد. بازار جذاب ایالات متحده همیشه تقاضای خواص خودش را دارد آنها کرولا میخواهند و دلیل آن هم خوش نامی تویوتا کرولا در بازار آمریکاست.
 
 
تویوتا کرولا جدید همانند آئوریس بر روی پلت فرم جدید تویوتا موسوم به TNGA بسط داده شده است ،همچنین طبق اطلاعات منتشر شده به لطف این پلت فرم و همچنین عایق کاری مناسب بدنه ،کابین این خودرو درنهایت سکوت و آرامش بوده و میزان نفوذ صدا نسبت به نسل فعلی کاسته شده است.البته امیدوار هستیم طراحی کابین تویوتا کرولا را درنمایشگاه نیویورک ببینیم چرا که آریوس جدید در نمایشگاه ژنو بدون نمایش داخل خودرو رونمایی شد.البته در تصاویر منتشر شده از کرولا نمای داخلی به وضوح مشخص شده است.
 
 
 
کابین کرولا هاچبک 2019 دارای فضاهای ذخیره‌ای جادارتر شامل جعبه بزرگ کنسول مرکزی است که برای قرار دادن گوشی هوشمندی با صفحه 5.5 اینچی کافی می‌باشد. کابین ترکیبی از سطوح براق و مات بوده و نگه‌دارنده‌های فنجان بسیار بزرگی نیز روی درب‌های جلو و عقب تعبیه شده است.
 
 
موضوع مهم‌تر پیشرانه 2 لیتری جدیدی است که جایگزین نسخه 1.8 لیتری قبلی شده است. این پیشرانه تزریق مستقیم سبک‌تر و کوچک‌تر بوده و صدا، ناهنجاری و لرزش کمتری نسبت به پیشرانه قبلی تولید می‌کند بنابراین شاهد تجربه سواری نرم‌تر و آرام‌تری خواهیم بود. تویوتا هیچ اطلاعاتی درباره مشخصات فنی این پیشرانه منتشر نکرده اما می‌دانیم که قوی‌تر از پیشرانه 1.8 لیتری با قدرت 137 اسب بخار می‌باشد. نیروی پیشرانه جدید از طریق یک گیربکس 6 سرعته دستی جدید یا CVT به چرخ‌های جلو منتقل خواهد شد.
 
 
 
تویوتا کرولا هاچبک جدید در آمریکا به‌صورت استاندارد با نسل دوم بسته ایمنی تویوتا عرضه خواهد شد بنابراین دارای طیف وسیعی از سیستم‌های ایمنی شامل هشدار خروج از خط، نوربالای خودکار، دستیار ردگیری لاین جاده و سیستم پیشگیری از برخورد با تشخیص عابران پیاده خواهد بود. این خودرو به‌صورت استاندارد دارای 7 ایربگ بوده و البته دوربین عقب، صفحه لمسی 8 اینچی به همراه اپل کارپلی و سیستم صوتی با 6 بلندگو نیز از دیگر تجهیزات استاندارد محسوب می‌شوند.کرولا هاچ بک مدل 2019 بانسل دوم سیستم ایمنی تویوتا عرضه خواهد شد.از این رو باید در این خودرو شاهد امکانات ایمنی شامل سیستم پیش برخورد با عابر پیاده ،سیستم هشدار خروج از خط ،هفت کیسه هوا و غیره خواهیم بود.
 
 

مطالب مشابه
نظرات
ثبت نظر
//