آشنایی با شاه نشین مدرن و ویژگی های آن

آشنایی با شاه نشین مدرن و ویژگی های آن، شاید تنها وجه اشتراک شاه نشین مدرن و شاه نشین کلاسیک را بتوان اسم این دو دانست! چرا که شباهت های این دو بسیار کمرنگ شده است. هرچند خبری از آینه کاری، گچبری و شیشه های رنگی و سقف گنبدی در شاه نشین مدرن نیست اما نور طبیعی و چشم انداز وسیع همچنان در شاه نشین مدرن حرف اول را می زند. پنجره ها یکی از المان های اصلی و مهم در شاه نشین مدرن هستند. در ادامه ویژگی های قابل توجه شاه نشین مدرن ذکر شده است.

ویژگی های قابل توجه شاه نشین مدرن

  • پنجره های شاه نشین مدرن دارای وسعت زیادی هستند تا حداکثر نور وارد این قسمت از خانه شود.
  • محوطه ی ویلا به ویژه اگر با گل های رنگارنگ و درختان سرسبز مزین شده باشد، چشم اندازی زیبا خواهد داشت بنابراین وجود یک پنجره ی نسبتا وسیع به این چشم تنداز می تواند حس و حال زیبا و لطیفی را به شما منتقل کند. شما می توانید احساسی لطیف از تماشای منظره بیرونی ویلا داشته باشید و نه تنها حس نشاط و آرامش از تماشای این منظره بکنید بلکه سطخ سلامت روحی تان را نیز ارتقا دهید.
  • طاقچه های پنجره در شاه نشین می تواند مکانی عالی برای چیدن گیاهان یا مجسمه های تزئینی و زیبا باشد.
  • وجود پنجره های گسترده در شاه نشین مدرن این امکان را به این فضا می دهد تا هوای آن کاملا تهویه شود و بتوانید اوقات شاد و مفرحی را در کنار هم و به طور خانوادگی در شاه نشین سپری نمایید.
  • چینش گلدان ها در شاه نشین و روبروی پنجره های نورگیر به امری متداول در منازل مدرن و امروزی تبدیل شده است. بنابراین شما هم می توانید برای اینکه حال و هوایی تازه به شاه نشین منزل خود بدهید و آن را منحصر به فرد سازید، گلدان هایی خاص و زیبا را در مقابل پنجره ها قرار دهید.
  • اگر اهل تزئینات سنتی هستید می توانید در عین پارادوکس، زیبایی منحصر به فردی در شاه نشین منزل تان ایجاد کنید. می توانید خانه ای مدرن داشته باشید اما قالیچه های سنتی با رنگ های گرم و طرح های هنری در شاه نشین منزل پهن کنید و یا المان هایی در این فضا استفاده کنید که این بخش را از سایر بخش های خانه متمایز نماید.
  • چنانچه می خواهید در شاه نشین منزل تان فضایی خصوصی داشته باشید می توانید از کرکره های محکم و غیر قابل نفوذ استفاده کنید تا زمانی که مهمانان شما نیاز به استراحت دارند کرکره ها را به طور کامل بکشند و بتوانند استراحت کنند. فراموش نکنید که اگر می خواهید از شاه نشین خانه به عنوان اتاق مهمان استفاده کنید یک کاناپه ی راحت در گوشه ای از شاه نشین تعبیه کنید تا هم خودتان و هم مهمانان بتوانند از آن برای استراحت استفاده کنند.