استفاده از شیشه در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

استفاده از شیشه در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، شیشه یکی از متریال های پرکاربرد در طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان به شمار می آید. شیشه نماد شفافیت و ظرافت است و خانه هایی که در طراحی آن ها از از این ماده استفاده می شود، بسیار دلباز به نظر می رسند. به همین منظور استفاده از شیشه در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک پیشنهاد می شود. ما در این نوشته به استفاده شیشه در دکوراسیون داخلی و عناصری که با این متریال قابل ترکیب هستند، می پردازیم.

میز شیشه ای

اتاق نشیمن برای اهداف مختلفی از جمله پذیرایی از مهمان و گذراندن وقت با آنها طراحی می شود. استفاده از میزهای شیشه ای در این مکان علاوه بر کاربردی بودن، موجب انعکاس نور شده و دکوراسیون اتاق نشیمن را شکیل تر و زیباتر جلوه می دهند. یکی از ویژگی های میز شیشه ای تنوع رنگ در تولید آن است و این امر باعث شده با هر نوع دکوراسیون داخلی قابلیت همخوانی داشته باشد. میزهای شیشه ای نسبت به میزهای چوبی مقاومت بالاتری دارند و به مرور زمان آسیب ندیده و از طول عمر آنها کاسته نمی شود.

درب و محفظه شیشه ای برای دوش حمام

دوش یکی از المان های ضروری و پرکاربرد در حمام ها است. در گذشته دوش ها در سقف یا بالای دیوار حمام نصب می شدند اما در دنیای مدرن امروزی استفاده از درب ها و محفظه های شیشه ای که دوش حمام را از سایر قسمت های آن تفکیک می کند رواج یافته است. پانل های شیشه ای برای ساخت درب های شیشه ای در رنگ های مختلف تولید می شوند.

اگر برای دوش حمام حریم خصوصی چندان اهمیتی ندارد بهتر است از درب های شیشه ای بی رنگ استفاده کنید. شیشه های بی رنگ زیبایی کاشی های کار شده در حمام را پنهان نمی کنند و در واقع مانند عایقی به منظور جلوگیری از خروج آب به سایر قسمت های حمام عمل می کنند. انواع شیشه از جمله مات، شفاف و رنگی به منظور ایجاد حریم خصوصی برای دوش گرفتن قابل استفاده می باشند. رنگ این شیشه ها را می توان با توجه به رنگ سایر قسمت های حمام انتخاب نمود.

کابینت شیشه ای

کابینت و اکسسوری های شیشه ای از دیگر کاربردهای شیشه در طراحی داخلی است، همین که درب کابینت های ساخته شده از چوب یا سایر متریال ها از جنس شیشه باشد، نمای آشپزخانه زیباتر خواهد شد. رنگ شیشه کابینت و اکسسوری ها را بر اساس تطبیق با سایر قسمت های کابینت و دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کنید. انواع شیشه های حرارت دیده، موجدار، مات و شفاف برای درب کابینت مناسب هستند. استحکام شیشه و خاصیت ضد آب بودن آن باعث شده از شیشه در ساخت اجزای حمام و آشپزخانه استفاده شود.

قفسه شیشه ای

قفسه شیشه ای یکی از المان های مفید و پرکاربرد در دکوراسیون خانه های مدرن محسوب می شود. این قفسه ها مکانی مناسب برای قرار دادن اشیاء پرکاربرد مانند تلفن همراه، شارژر، تبلت و لوازم آرایشی را فراهم می کند و به دکوراسیون خانه شما نظم و ترتیب می بخشد. آنها از صفحات شیشه ای مقاوم و کوچکی تشکیل شده اند که در سایزها و ضخامت های متفاوت برای اتصال بر روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. این قفسه ها را می توان از جنس های مختلف شیشه و در رنگ های متنوع با توجه به دکوراسیون داخلی انتخاب نمود.

لوستر شیشه ای

لوستر از جمله عناصر دکوراتیو است که زیبایی بی نظیری در دکوراسیون داخلی ایجاد می کند. لوسترهای شیشه ای نه تنها طراحی لوکس خود را به نمایش می گذارند بلکه با انعکاس نور باعث روشن تر شدن گوشه و کنار اتاق های بزرگ می شوند. لوسترها در سایزهای متفاوت وجود دارند و قابل نصب در اتاق نشیمن، اتاق خواب و راهرو هستند. یکی از ایده های مناسب برای استفاده از لوسترهای شیشه ای انتخاب مدل هایی است که یک یا چند لامپ در زیر آنها نصب شده، این لامپ ها بازتاب نور را بهتر نشان می دهند و جذاب تر خواهند بود.

عناصر دکوراتیو شیشه ای

عناصر دکوراتیو تنها برای یک هدف استفاده می شوند و آن تکمیل دکوراسیون داخلی و زیباتر نمودن آن است. امروزه محصولات، مجسمه ها و عناصر دکوراتیو شیشه ای در اشکال مدرن و زیبا تولید می شوند و به راحتی می توان با قیمتی مناسب آنها را خریداری نموده و در دکوراسیون خانه قرار داد. المان های تزئینی را در رنگ های روشن انتخاب نمائید زیرا با انعکاس نور فضای خانه را باشکوه تر نشان می دهند.