چه عواملی در انتخاب کاغذ دیواری تاثیرگذار هستند

چه عواملی در انتخاب کاغذ دیواری تاثیرگذار هستند، کاغذ دیواری امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی به یکی از بهترین انتخاب ها برای پوشش دیوارها تبدیل شده است.نصب سریع و آسان، قابلیت شستشو، دوام بالا و از همه مهم تر زیبایی بصری که تنوع طرح و رنگ کاغذ دیواری ها می‌تواند در فضای زندگی ما ایجاد کند، همه از دلایلی هستند که استفاده از کاغذ دیواری را پر کاربرد کرده است. با ما همراه باشید تا بیشتر با عوامل موثر درانتخاب کاغذ دیواری آشنا شوید.

عوامل موثر در انتخاب کاغذ دیواری

  • جنس کاغذ دیواری

اگر به دنبال روش هایی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب هستید، در مرحله اول باید به نوع و جنس مواد به کار رفته در ساخت آن ها با توجه به نیازهای خود توجه کنید. کاغذ دیواری ها در انواع طرح و رنگ وجود دارند. انواع متریال به کار رفته در ساخت کاغذ دیواری ها نیز متفاوت بوده و در انواع لنین، متالیک، وینلی و غیره وجود دارند. بنابراین علاوه بر توجه به ظاهر کاغذ دیواری باید به کیفیت آن ها نیز دقت نمایید.

  •  توجه به شرایط دیوار اتاق

اگر دیوارهای اتاق دچار آسیب دیدگی شده است، گزینه های شما برای انتخاب برخی از انواع کاغذ دیواری محدود می شود. اگر دیوار اتاق سالم است، مشکلی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب نخواهید داشت. اما معمولا کمتر دیواری وجود دارد که کاملا سالم باشد. برای دیوارهای آسیب دیده بهتر است از کاغذ دیواری های نقش دار استفاده نمایید. برای دیوارهایی که میزان آسیب دیدگی آن ها زیاد است استفاده از کاغذ دیواری های نازک مناسب نمی باشد. چرا که خرابی های دیوار از زیر آن پیدا می شود.

  • توجه به سبک کاغذ دیواری

طرح های گلدار در جهت ارتقاء حس رمانتیک فضا کمک می کنند. بهتر است در کنار این نوع کاغذ دیواری از رنگ های پاستیلی استفاده نمایید. اگر تمایل دارید انتخاب های جسورانه تری انجام دهید، پیشنهاد ما به شما استفاده از طرح های هندسی می باشد. طرح های سنتی هیچ گاه جذابیت خود را از دست نمی دهند. استفاده از برخی جزئیات مانند طرح های گلدار در ایجاد فضایی کلاسیک می تواند کارگشا باشد.

  • نورپردازی

میزان نور محیط در انتخاب کاغذ دیواری تاثیر بسزایی دارد و انتخاب کاغذ دیواری مناسب در مکان های پر نور و کم نور با هم تفاوت دارد. بطور مثال اگر فضا دارای نورپردازی ضعیفی باشد، نباید از کاغذ دیواری با رنگ تیره و گل های درشت استفاده کرد؛ زیرا محیط را تاریک تر نشان می دهد. در عوض در محیط هایی که نور طبیعی یا نور پردازی به مقدار کافی وجود دارد، انتخاب هر نوع کاغذ دیواری مشکلی ایجاد نمی کند.

  • انتخاب رنگ کاغذ دیواری

انتخاب رنگ فاکتور مهمی در طراحی دکوراسیون برشمرده می شود. استفاده از کاغذ دیواری هایی با رنگ های سرد مانند رنگ آبی و سبز برای بزرگ نشان دادن فضای اتاق کارگشا می باشند. اما به یاد داشته باشید که در کنار رنگ های سرد از رنگ های گرم نیز استفاده کنید تا میزان سردی آن رنگ ها را تعدیل کنید.

اگر تمایل دارید فضای اتاق گرم و دنج باشد باید از کاغذ دیواری هایی که در آن ها از رنگ های گرم استفاده شده است، استفاده کنید. برای مثال استفاده از رنگ های زرد و نارنجی می توانند گزینه های خوبی باشند.

  • میزان بودجه

کاغذ دیواری ها در انواع مختلفی وجود دارند، اما قیمت همه آن ها با میزان بودجه افراد مطابقت ندارد. برخی از انواع کاغذ دیواری ها مانند کاغذ دیواری های کنفی و مخملی از زیبایی منحصر بفردی برخوردار هستند اما قیمت و هزینه نصب آن ها بسیار بالا می باشد. این گونه کاغذ دیواری ها از مقاومت بالایی برخوردارند و انتخاب بسیاری از طراحان حرفه ای می باشند.

اگر بودجه کافی برای خرید این گونه کاغذ دیواری ها در اختیار ندارید می توانید به جای استفاده از آن ها برای تمامی دیوارها، تنها برای دیوار اصلی استفاده نمایید. در هر صورت بهتر است فکر خرید کاغذ دیواری های بی کیفیت را از سر خود بیرون کنید.